SportNakon mnogo godina čekanja dobili smo sjajan derbi u Maksimiru: Hajduk slavio,...

Nakon mnogo godina čekanja dobili smo sjajan derbi u Maksimiru: Hajduk slavio, Gojak ‘pocrvenio’

Ekipe Dinama i Hajduka odigrale su večeras u Maksmiru odličan derbi u 34. kolu HNL-a koji je završen pobjedom Splićana od 3:2.

Domaći su poveli u ovom susretu u 13. minuti preko Ivanušeca, da bi samo devet minuta kasnije gosti promašili penal. Neprecizan je bio Cektaš. Ipak, mladi Čuić ispravlja stvari u 31. minuti za Hajduk i donosi poravnanje rezultata.

Pred sami kraj prvog poluvremena Dinamo oistaje sa desetoricom jer je crveni karton dobio bh. reprezentativac Amer Gojak.

U drugom poluvremenu Dinamo opet vraća prednost i to preko Oršića u 61. minuti. Kada se mislilo da bi tri boda trebala ostati u Zagrebu, Splićani su se spektakularnim preokretom u samom finišu pobrinuli da to ne bude tako.

Prvo je u 81. minuti Čuić drugim golom na meču donio novo poravnanje, da bi četrii minute prije kraja Theophile-Catherine autogolom donio pobjedu gostima.