Nakon povrede na utakmici, oglasio se i Nedim Buza

897

U posljednjoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Eurobasket koji će se održati 2017. godine bh. košarkaška reprezentacija je slavila u Štokholmu rezultatom 78:76 (16:14, 19:23, 23:23, 18:18). Ipak, bh. tim nije se plasirao na kontinentalnu smotru.

Pored Pirove pobjede, utakmicu je obilježila povreda Nedima Buze. Ovaj mladi Visočanin je u jednom napadu reprezentacije Švedske tokom druge četvrtine pokušao zaustaviti Persona, ali je došlo do kontakta te je našem košarkašu nažalost slomljena noga.

Pomoć mladom košarkašu ukazana je na parketu, a utakmica je nakon nekoliko minuta nastavljena. Buza je ispraćen ovacijama i aplauzom s tribina, a podršku je dobio i od svojih igrača – Jusuf Nurkić je na svom facebook profilu napisao: Brz oporavak za našeg Nedima Buzu!

Nakon toga se oglasio i Nedim Buza na svom facebook profilu…