SportRukometNastavlja se borba za prvo mjesto: RK Bosna u Visokom pobijedila Gračanicu

Nastavlja se borba za prvo mjesto: RK Bosna u Visokom pobijedila Gračanicu

Danas je u Visokom odigrana derbi utakmica rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, a domaca Bosna ugostila je lidera ekipu Gračanice. Pobjedu su ostvarili domaći igrači rezultatom 25:22.

U utakmici koja je odlučivala ko će osvojiti prvo mjesto u regularnom dijelu prvenstva, te tako osigurati najbolju poziciju pred doigravanje, pobjedu su ostvarili domaći rezultatom 25:22.

Videna je jako dobra, muška utakmica, a u prvom poluvremenu bolji su bili rukometaši Gračanice. Oni s imali vodstvo tokom cijelog prvog poluvremena, a na odmor su otišli sa minimalnim vodstvom, obzirom da su domaci rukometaši zagrali dosta dobro u završnici prvog dijela. Rezultat je bio 12:13.

U drugom poluvremenu igrali se gol za gol. Prednost je do sredine prvog dijela bila na strani gostiju, ali onda Bosna pravi preokret, te dolazi u vodstvo. Njihova prednost je bila konstantna, ali promjenjiva. Uspjeli su povesti najviše tri razlike. Na kraju utakmica je završena rezultatom 25:22.

Zanimljivo je da najbolji pojedinac u redovima domaćih i ponajbolji igrač lige ove sezone Adnan Haramandić nije zabilježio niti jedan pogodak na ovoj utakmici, ali da su Visočani i unatoč toj činjenici stigli do slavlja.

Borba za prvo mjesto nakon ove pobjede se nastavlja i sigurno je da će biti neizvjesno. Gračanica je zbog pobjede od četiri razlike na domaćem terenu protiv Bosne u nešto boljoj poziciji.