SportNestvarni Kylian Mbappe odveo PSG u finale Kupa Francuske

Nestvarni Kylian Mbappe odveo PSG u finale Kupa Francuske

Fudbaleri PSG-a plasirali su se u finale Kupa Francuske nakon što su sinoć u Lyonu deklasirali istoimenog domaćina sa 5:1 u polufinalnom ogledu.

Na ovoj utakmici briljirala je jedna od dvije najveće zvjezde PSG-a Kylian Mbappe koji je postigao tri pogotka od kojih je jedan nevjerovatan.

Mbappe je prvi put mrežu domaćina zatresao u 14. minuti, ali prije toga Lyon je poveo u 11. minuti golom Terriera. Rezultat 1:1 bio je na snazi sve do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu posao Svecima olakšao je Marcal, fudbaler domaćih koji je ‘pocrvenio’ u 61. minuti. Samo tri minute kasnije s penala Neymar okreće rezultat.

U 70. minuti desio se najljepši momenat meča i jedan od najljepših trenutaka Mbappove karijere. Mladi Francuz je uzeo loptu na nekih 30-ak metara od svog gola, predriblao jednog igrača Lyona, nastavio sve do protivničkog šesnaesterca, predriblao još jednog igrača Lyona i pogodio. Bio je to fantastičan gol.

Do kraja meča Sveci u još dva navrata tresu mrežu domaćih. Prvo je Sarabija pogodio u 82. minuti, da bi u nadoknadi nevjerovatni Mbappe kompletirao hat-trick.

PSG će u finalu igrati protiv boljeg iz meča St. Etienne – Rennes.