SportNetsi se revanširali Celticsima za prekjučerašnji poraz, skroman učinak Muse

Netsi se revanširali Celticsima za prekjučerašnji poraz, skroman učinak Muse

Košarkaši Brooklyn Netsa savladali su u Barclays Centru ekipu Boston Celtica rezultatom 112:107, uz skromnu partiju našeg Džanana Muse.

Bio je to revanš Netsa za poraz koji im je Boston nanio u utakmici odigranoj prijed dvije večeri, a od samog početka domaća ekipa se nametnula i imala je konstantno vodstvo.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 58:55, da bi u drugom poluvremenu, sredinom četvrte dionice, Netsi poveli i sa 15 koševa prednosti (83:69). Nakon toga za Celtice nije bilo povratka, a do kraja su samo ublažili poraz.

Netse su do trijumda predvodili Spencer Dinwiddie sa 32 poena i Taurean Prince sa 16.

Džanan Musa je za gotovo 17 minuta provedenih na parketu ubacio četiri poena, uz dva skoka i dvije asistencije.

U redovima Bostona najefikasniji su bili Jayson Tatum sa 26 ubačaja i Kemba Walker sa 17 koševa.