SportNetsi u fantastičnom meču pobijedili Buckse, Kevin Durant odigrao utakmicu sezone

Košarkaši Brooklyn Netsa u fantastičnoj utakmici pobijedili su Milwaukee Buckse sa 114:108.

Netsi su uspjeli da dođu do pobjede na svom parketu i povedu sa 3:2 u polufinalu Istočne konferencije.

U Barclays Centru smo gledali zaista fantastičnu utakmicu u kojoj su Netsi nakon preokreta u drugom poluvremenu uspjeli da dođu do pobjede.

Prva dionica pripala je Bucksima koji su bili sjajni na početku, te su poveli sa 29:15. Netsi su se nakon toga uspjeli malo probuditi, a na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 59:43 za ekipu Milwaukeea.

Međutim, u drugom poluvremenu Netsi su uspjeli da dođu do preokreta i na kraju pobijede Buckse. Brooklyn je u trećoj dionici došao na pet poena zaostatka, a u posljednjoj četvrtini su se u potpunosti vratili.

Bucksi nisu imali rješenje za odličnu igru domaćeg tima, a posebno za Kevina Duranta koji je odigrao nevjerovatnu utakmicu. Na kraju Netsi su pobijedili rezultatom 114:108.

Durant je u ovoj utakmici bio jednostavno nezaustavljiv jer je uspio da postigne čak 49 poena, te je dodao još 17 skokova i deset asistencija.

U ekipi Milwaukeea najefikasniji bio je Antetokounmpo sa 34 poena, 12 skokova i četiri asistencije, ali to nije bilo dovoljno njegovom timu da dođe do pobjede i preokreta u ovoj seriji.

Treba dodati da su Netsi u ovoj utakmici bili bez Irvinga  koji ima problema s povredom.