SportNogometNjemačka u derbiju bolja od Holandije, još jedna pobjeda Poljske

Njemačka u derbiju bolja od Holandije, još jedna pobjeda Poljske

Još pet utakmica drugog kola kvalifikacija za EURO 2020 je odigrano večeras, a u centru pažnje je bio Amsterdam, u kojem su se u derbiju sastale Holandija i Njemačka. Vidjeli smo fantastičnu utakmicu koja je završena trijumfom Nijemaca rezultatom 2:3. Činilo se da će Elf do lagane pobjede nakon prvog poluvremena jer je imao prednost od 0:2. Prvo je pogodio Sane u 15. minuti, a onda je u 34. uslijedila i majstorije Sergea Gnabryja, koji je fantastično pogodio za veliku prednost Nijemaca.

Ipak, Holandija se u nastavku vraća iz mrtvih. Prvo je de Ligt pogodio nakon prekida u 48. minuti, a poravnanje donosi Depay petnaest minuta poslije toga.

Kada se činilo da je gotovo i da će biti završeno remijem, ukazao se Nico Schulz u 90. minuti i donio ekipi Joachima Lowa bitan trijumf.

Belgija je nakon Rusije savladala i Kipar, te tako s dvije pobjede započela kvalifikacije i istakla jasnu kandidaturu da se kao prvoplasirana plasira na EURO.

Sve su Belgijanci riješili za manje od 20 minuta. Eden Hazard je pogodio na asistenciju Batshuayjia u 10. minuti, a osam minuta poslije njegov brat Thorgan asistira upravo Batshuayju, koji pogađa za 0:2.

Poljska je iznenađujuće teško stigla do trijumfa nad Latvijom, koji su obezbijedili tek u završnici susreta. Robert Lewandowski je slomio otpor Latvijaca u 76. minuti, a konačnih 2:0 postavlja Kamil Glik šest minuta prije kraja.

Sjeverna Irska je kući slavila protiv Bjelorusije sa 2:1, a nije bilo pobjednika u duelu Slovenije i Sjeverne Makedonije (1:1).