SportNoć za pamćenje maestralnog Lionela Messija

Noć za pamćenje maestralnog Lionela Messija

Još jedna večer za pamćenje čudesnog Lionela Messija. Argentinac je zabio hat-trick i nosio Barcelonu do pobjede nad Celtom 4:1 u 13. kolu La Lige.
Katalonci su se zahvaljujući svom kapitenu vratili na prvo mjesto, uprkos tome što imaju isti broj bodova kao Real, ali uz bolju gol-razliku.

Messi je donio vodstvo Barci u 23. minuti iz penala, a izjednačio je Lucas Olaza u 42. prekrasnim golom iz slobodnog udarca s 20-ak metara.

Kao da je njegov gol inspirirao Messija, koji je uzvratio gostima na isti način u prvoj minuti sudijske nadoknade. Opalio je Messi iz slobodnog udarca s oko 25 metara i savršeno pogodio uz desnu stativu za novo vodstvo.

Ali, ni to mu nije bilo dovoljno pa je u 48. minuti drugog dijela, s iste pozicije s koje je pogodio Olaza i na istoj strani, zabio još jedan slobodnjak za 3:1. Time je stigao do hat-tricka, 34. u karijeri, i izjednačio se s rekorderom Cristianom Ronaldom u La Ligi. Konačnih 4:1 djelo je Sergija Busquetsa u 85. minuti.