SportNogometaši Arsenala prekinuli seriju remija i slavili protiv Newcastle Uniteda

Nogometaši Arsenala prekinuli seriju remija i slavili protiv Newcastle Uniteda

Arsenal je u utakmici 26. kola engleske Premier ligi ubjedljivo pobijedio Newcastle sa 4:0, a ovo je bila osma utakmica bez poraza za Topnike pod vodstvom Mikela Artete, s tim da je ovo tek druga pobjeda londonskog kluba u osam premijerligaških susreta od kada je došao Španac na klupu.

Joelinton je imao prvi veću šansu na utakmici kada je šutirao malo pored gola. Topnici su imali više loptu u posjedu i kontrolisali igru, međutim nije bilo mnogo velikih prilika. Shkodran Mustafi je pokušao u finišu prvog dijela, no rezultat se nije mijenjao.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Edward Nketiah je zatresao prečku, a samo četiri minute poslije Pierre-Emerick Aubameyang je pogodio za 1:0. Nicolas Pepe je u 57. minuti povisio na 2:0. Ciaran Clark i Allan Saint-Maximin imali su prilike za Svrake, koje je Arsenal dotukao u finišu kada je pogodio Mesut Ozil u 90. minuti, a Aalexandre Lacazette u petoj minuti sudijske nadoknade.