Lokalne TemeSportBosna slavila protiv Jedinstva rezultatom 5:0, u Mostaru transparent podrške nogometašima Bosne

Nogometaši Bosne slavili su danas rutinsku pobjedu u okviru 12.kola Prve lige Federacije BiH protiv slabašne ekipe bihaćkog Jedinstva. Početak utakmice nije nagoviještavao da će gosti na kraju iz Visokog biti ispraćeni sa 5 golova u mreži, a na prvi gol se čekalo 37.minuta kada je pogodio Čabaravdić. U roku četiri minute Bosna ide na 3:0 a pogodili su Dizdarević i Cana. Drugi dio igre sličan prvom, na početku bez nekih pretjeranih prilika i golova, da bi krajem utakmice Bosna došla do još dva gola. Prvo je na 4:0 povisio Mujić u 78.minuti, da bi konačnih 5:0 postavio Dizdarević u 90.minuti utakmice. Ovom pobjedom Bosna se ponovo primakla samom vrhu tabele i sada ima 22 osvojena boda.

Bitno je istaknuti da su danas navijači Veleža dali podršku nogometašima i Upravi Bosne. U Vrapčićima su razvili transparent sa natpisom „Izdrži Bosno znam šta ti rade“ u derbi susretu protiv Sloge, da bi glavni sudac te utakmice na kratko prekinuo susret i tražio da se sporni transparent ukloni.