ZDKSportNogometni vikend klubova iz Kaknja: Mladost savladala Čelik, Rudar poražen u Orašju

Prvi prvenstveni susret Mladosti i Čelika zasluženo je pripao domaćoj ekipi, koja je s igračem manje uspjela savladati indisponirane Zeničane sa 1:0.

Kao što se i očekivalo, utakmica je bila čvrsta i rezultatski neizvjesna. U 57. minuti Aladin Isaković na nepropisan način zaustavlja Mahira Karića i sudija Valjić mu pokazuje drugi žuti karton i Mladost ostaje s igračem manje. Tri minuta kasnije Dedić je faulirao Ramovića na nekih 25 metara od gola Adilovića. Slobodan udarac izveo je Aldin Šišić i snažnim udarcem zatresao mrežu ne baš dobro postavljenog živog zida i golmana Adilovića.

Baš kao i na gostovanju u Sanskom Mostu, Rudar je poražen minimalnim rezultatom od Orašja, koje je do pobjede 1:0 došlo uz obilatu pomoć suca Zukića i njegovih pomoćnika.

Rudar je u prvom poluvremenu pružio dobru igru, imao dvije povoljne prilike, ali je domaći golman odbranio udarac Čehajića sa pet metara, dok je udarac Gafurovića iz otvorenog šuta sa 16 metara otišao preko gola. U nastavku sudija Zukić stavio se na stranu domaćina, jednostavno nije dozvolio igračima Rudara da dođu do izražaja. Orašje je do pobjede došlo golom Vidovića u 74. minuti. Zbog prigovora poslije postizanja pogotka za domaću ekipu s klupe je udaljen pomoćni trener Rudara Bećir Mehanović, a pet minuta kasnije zbog dva žuta kartona isključen je Amel Hrustanović.

– Dugo sam u nogometu, kao igrač i trener, ali ovakvu blamažu još nisam doživio. Sudija Zukić bukvalno je napravio lakrdiju od utakmice. Ja sam jedini put na utakmici prigovorio i odmah odstranjen s klupe, a Hrustanoviću je zbog dva prigovora dao crveni karton i to svakako najbolje pokazuje namjere i kakav je kriterij imao sudija Zukić, rekao je za portal KakanjLive Bećir Mehanović, pomoćni trener Rudara.