Naslovnica Sport Rukomet Norveška savl...

Norveška savladala Švedsku i zakoračila u polufinale

18

Rukometaši Norveške napravili su veliki korak ka polufinalu Svjetskog rukometnog prvenstva nakon što su večeras u jednom od skandinavskih derbija savladali Švedsku 30:27. Bila je ovo jedna izjednačena utakmica u prvom poluvremenu. Norvežani su vodili do 8:7, a onda su Šveđani preuzeli kontrolu utakmice u svoje ruke i stigli do vodstva kojeg su držali do 13:12. Tada kreće furiozni finiš Norvežana koji prave seriju 3:0 u posljednjim minutama i odlaze na +3 pred poluvrijeme, 17:14. Seriju sa kraja poluvremena, Norvežani nastavljaju i u nastavku, te vrlo lako dolaze do ogromnih +7, 22:15. Ništa nije slutilo na uzbudljivu završnicu, ali ipak se do nje stiglo, jer Šveđani na pet minuta do kraja stižu na -2, 27:25.  Ipak, Norvežani uspjevaju da očuvaju prednost i stignu do šestog boda u ovoj grupi, čime se poravnavaju sa Šveđanima i Dancima, s tim da Danci nešto kasnije igraju svoju utakmicu. Ovom pobjedom Norvežani dolaze jako blizu plasmana u polufinale, budući da u posljednjem kolu igraju protiv Mađara, dok Šveđane očekuje okršaj sa domaćim Dancima.