SportNorwich i Tottenham remizirali: Vrančić strijelac, Kane iz penala spasio Pijetlove

Odigrana su još dva meča 20. kola Premier lige, a Mario Vrančić je u utakmici njegovog Norwicha protiv Tottenhama (2:2), stigao do prvijenca u elitnom rangu engleskog fudbala.

Bh. reprezentativac je u 18. minuti doveo Kanarince u prednost na asistenciju Buendije, kada je sa 16 metara matirao Gazzanigu.

U 33. minuti mu je nakon diskutabilne sudijske odluke upropaštena sjajna asistencija, kada je proigrao Temmu Pukkija, koji je matirao golmana Spursa. Dosuđen je ofsajd.

Tottenham se u drugom dijelu u 55. minuti preko Eriksena vraća u igru, a Danac je postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca. Ipak, samo šest minuta poslije, Aurier postiže autogol nakon što ga je lopta pogodila poslije udarca Pukkija.

Vrančić je u 75. minuti napustio teren, zamijenio ga je Trybull, a svega nekoliko trenutaka poslije, dosuđen je jedanaesterac za Tottenham.

Srušen je Kane, koji je i preuzeo odgovornost, te matirao Krula za konačnih 2:2. U Norwichu će zasigurno biti jako ljuti na arbitra Kevina Frienda, jer je i odluka da se dosudi penal bila dosta diskutabilna…

U drugom je meču Leicester slavio na gostovanju West Hamu u Londonu, a Lisice na ovom meču nisu mogle računati na pomoć Jamieja Vardyja, koji je prije nekoliko sati postao otac.

Ipak, golovi Iheanacha i Grayja su ekipi Brandona Rodgersa donijeli pobjedu od 2:1, pošto je jedini gol za Čekićare postigao Fornals.