ZDKSportNova pobjeda MNK Calp iz Zenice i zadržano je prvo mjesto na...

Nova pobjeda MNK Calp iz Zenice i zadržano je prvo mjesto na tabeli

U utakmici 8. kola (prvo kolo u drugom dijelu prvenstva) Prve futsal lige FBiH, grupa Sjever, igranoj  28. 01. 2018. godine, ekipa MNK Calp iz Zenice je u dvorani Bilmišće dočekala ekipu MNK Klanac iz Brčko-Distrikta.  Utakmicu je posmatralo oko 200 gledalaca. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa MNK Calp i tako se revanširala ekipi Klanac za poraz u jesenjem dijelu sezone.

Rezultat: MNK Calp – MNK Klanac 3:1 (1:0);

Strijelci: Seldin Zatagić u 6′, Admir Zukan u 27′ i 34′ za Calp, a Almedin Ibrahimpašić u 28′ za Klanac.

Sastav MNK Calp:

Kenan Bašić, Admir Zukan, Seldin Zatagić (cap), Mubin Salkica, Aldin Beganović, Faruk Spahić, Benjamin Salkić, Mahmut Bahtić, Fahir Šabanović, Denis Imamović, Amar Vehabović, Eldar Čančar; (Trener Semir Teskeredžić, predstavnik kluba Safet Kubat);

Sudije: Jasmin Varupa (Travnik) i Oliver Žilić (Vitez), delegat Mevludin Duraković, mjeritelj vremena Asif Durmić;

U prvoj utakmica drugog dijela sezone zenički MNK Calp, inače jesenji prvak, u Zenici je dočekao ekipu MNK Klanac iz Brčko Distrikta, od kojeg je u 1.kolu doživio jedini poraz u jesenjem dijelu sezone.

Domaći su poveli u 6.minuti sa 1:0 u 6.minuti preko kapitena Seldina Zatagića, što je i rezultat prvog poluvremena. Na 2:0 povisio je najbolji golgeter lige, Admir Zukan, u 27.minuti.

Gosti smanjuju na 2:1 u 28.minuti preko Almedina Ibrahimpašića, da bi pobjedu domaćih ovjerio svojim drugim, a za Calp trećim golom, Admir Zukan u 34.minuti za konačnih i zasluženih 3:1. Ovo je bila sedma pobjeda Calpa uz samo jedan poraz i zadržali su vodeće mjesto na tabeli.

Zadnji dio utakmice gosti su igrali bez golmana sa igračem više u polju, ali im se to nije isplatilo.

Kao što je poznato u posljednjem kolu prvog dijela sezone MNK Calp je ostao bez trenera i najboljeg igrača Emina Omerdića, koji je imao težak prelom noge i upitno je kada će se ovaj majstor futsala vratiti na teren. Klub je ostao i bez još jednog standardnog igrača, Omera Hamzića, koji je otišao u Njemačku. U ovom prelaznom roku, Calp je angažovao nekoliko igrača, ali biće im vrlo teško nadoknaditi gore pomenutu dvojicu igrača.

U narednom 9.kolu MNK Calp gostuje u Živinicama kod ekipe FC Bašigovci.