SportRukometNovi poraz Izviđača u SEHA ligi

Novi poraz Izviđača u SEHA ligi

Osmo kolo SEHA lige zatvoreno je duelom Izviđača i Vojvodine u Ljubuškom. Gosti iz Novog Sada su na kraju slavili pobjedu rezultatom 23:25. Početak meča je donio izjednačenu borbu igralo se gol za gol, a nakon 16 minuta igre Izviđač je došao do prve prednosti (5:4). Došao je aktuelni prvak BiH potom i do +2, ali Vojvodina brzo poravnava na 6:6. Nastvila se izjednačena borba, a onda Vojvodina nekoliko minuta pred odlazak na odmor dolazi do vodstva 8:10, da bi se na poluvrijeme otišlo vodstvom gostiju od 10:12. Vojvodina je bolje otvorila drugo poluvrijeme, vrlo brzo stigla do +5 (16:11), a nekoliko minuta kasnije gosti imaju i šest golova razlike (13:19). Pokušao se Izviđač vratiti u susret, ali bh. predstavnik nije mogao više od smanjenja zaostatka, pa je Vojvodina slavila pobjedu. Kod Izviđača je najefikasniji bio Vedran Delić sa četiri gola, dok su po tri postigli Maretić, Kaluđerović i Alilović.

Kada je u pitanju Vojvodina, rekord karijere je upisao 16-godišnji Jovica Nikolić koji je postigao šest golova, dok su po četiri dodali Milić i Grozdanić. Nakon novog poraza Izviđač je ostao na dnu tabele SEHA lige sa samo jednim osvojenim bodom. Ovo je bio sedmi poraz Izviđača u osam kola.