SportKošarkaNovi poraz Phoenixa, Teletović bez učinka

Novi poraz Phoenixa, Teletović bez učinka

Košarkaši Los Angeles Clippersa savladali su u Staples Centru Phoenix Sunse rezultatom 102:96. Iako su u ovom susretu bili apsolutni favoriti, Clippersi su uz dosta muke došli do pobjede protiv jako dobrog tima iz Arizone, koji je konstantno prijetio. Prva dionica donosi dosta izjednačenu košarku. Za nijansu su bili bolji Sunsi (23:22), ali se stvari vraćaju na svoje već u drugoj četvrtini kada je domaći tim zaigrao mnogo bolje.  Ovaj dio igre tim Doca Riversa je dobio sa 26:16, pa su na odmor otišli sa devet poena prednosti, 48:39. Iako su Clippersi imali i dvocifrenu prednost početkom treće četvrtine gosti se potpuno vraćaju u meč. Uspjeli su skinuti 14 razlike i u jednom trenutku doći do plus tri, no Clippersi zatim pojačavaju ritam igre u odbrani. U posljednju dionicu su ušli sa plus tri (75:72), da bi uz dosta, dosta muke uspjeli da sačuvaju prednost do samog kraja. Phoenix je imao napade za preokret, ali ih nije koristio, te su Clippersi stigli do četvrte pobjede u sezoni. Do nje ih je vodio Blake Griffin sa double-double učinkom od 22 poena i 10 skokova, dok je na drugoj strani Markieff Morris ubacio 19 poena. Mirza Teletović je ponovo ostao bez učinka. Proveo je na parketu pet minuta, ostao je bez šuta i nije se upisao u statističke parametre.