SportNovi trener, stari problemi za Arsenal: Chelsea nevjerovatnim preokretom do pobjede u...

Novi trener, stari problemi za Arsenal: Chelsea nevjerovatnim preokretom do pobjede u derbiju

Fudbaleri Arsenala su jučer u velikom londonskom derbiju ugostili Chelsea, koji je na nevjerovatan način došao do pobjede od 2:1.

Mikel Arteta je bio blizu svoje prve pobjede na klupi Topnika, ali iako na klupi sjedi novi trener, stari problemi se ne mogu tek tako riješiti.

Odbrana Arsenala jednostavno nema kvalitet na nivou Premiershipa, a to se pokazalo i danas u finišu susreta.

Topnike je u vodstvo doveo sjajni Aubameyang pogotkom u 13. minuti, nakon centaršuta Chambersa, te su to vodstvo Topnici dugo držali.

U drugom poluvremenu je inicijativu imao tim Franka Lamparda, a do poravnanja dolaze u 73. minuti, nakon nevjerovatne greške Bernda Lena.

Mount je centrirao sa strane iz slobodnog udarca, Leno potpuno promašio loptu i otišao u prazno, a Jorginhu nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

Potpuni preokret Plavcima donosi Tammy Abraham, pogotkom u 88. minuti susreta, kada mu je asistirao Willian, a on kroz noge Lena poslao loptu u mrežu.

Chelsea je tako ostao na 4. mjestu sa 35 bodova, a Arsenal ima 11 manje i na 12. je mjestu.