SportKošarkaNurkić dobar u pobjedi Portlanda protiv Detroita

Nurkić dobar u pobjedi Portlanda protiv Detroita

Sinoć su odigrane utakmice u najačoj ligi svijeta u košarci, a važne pobjede ostvarili su Portland Trail Blazers i Dallas Mavericks. Portland je na svom terenu upisao pobjedu protiv Detroit Pistonsa. Ekipa našeg Jusufa Nurkića, bila je favorit u ovoj utakmici, a tu je ulogu na kraju i opravdala. Iako nisu slavili uvjedljivu pobjedu, deset kola prije kraja regularnog dijela prvenstva, Portland je upisao pobjedu od 117:112. Portland je do pobjede vodio Lilard sa 28 poena i 9 asistencija, a Jusuf Nurkić ubacio je 15 poena, te je dodao tri asistencije i šest skokova.

Dallas je na gostovanju kod Golden State Warriorsa, prosto uništio svoje domaćine. Već prvu četvrtinu gosti su dobili sa 37:22, a veliko iznenađenje bio je rezultat na poluvremenu. Gosti su vodili sa 74:46. Kako su završili prvo poluvrijeme, tako su gosti nastavili i u drugom, te su na kraju ostvarili pobjedu od čak 35 razlike, rezultatom 126:91. Dallas je do pobjede vodio fenomenalni Dončić koji je ubacio 23 poena, a dodao je i 10 asistencija i 11 skokova.

Chicago Bullsi poraženi su na svom terenu od Utah Jazza. Nakon prvog poluvremena gosti su imali prednost od 70:36. Već tada se vidjelo u kojem smjeru ide utakmica, a do kraja susreta upisali su pobjedu od 31 razlike, rezultatom 114:83.