SportKošarkaNurkić nastavio sa sjajnim partijama i protiv NY Knicksa

Nurkić nastavio sa sjajnim partijama i protiv NY Knicksa

Portland je bez veće muke uspio da upiše novu pobjedu, te sada imaju omjer 24:17, dok je za Knickse ovo bio već 30. poraz u tekućoj sezoni. Gosti su se držali u prvom poluvremenu dobro parirali Portlandu. U prvoj dionici bilo je 30:30, dok se na poluvrijeme otišlo kod rezultata 54:53 za domaće.

U trećoj četvrtini Portland je zaigrao mnogo bolje, a to se odmah moglo vidjeti na rezultatu. Domaći su otišli na +10 i Knicksi više nisu imali snage da se vrate u meč. Do kraja utakmice Portland je uspio sačuvati ovu prednost i slaviti 111:101.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić bio je najefikasniji u svojoj ekipi iako je odigrao sinoć “skromnih” 19 minuta. Nurkić je ubacio 20 poena, te je dodao još osam skokova. U Portlandu su se istakli još Lillard i McCollum sa po 17 poena.

Nešto posebno raspoloženi sinoć nisu bili ni košarkaši Knicksa. Najefikasniji bio je Enes Kanter sa 18 poena, a 17 je ubacio Mudiay. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja meč je završio sa 14 poena i sedam skokova.