SportKošarka(VIDEO) Nurkić odigrao jednu od najboljih utakmica u karijeri

(VIDEO) Nurkić odigrao jednu od najboljih utakmica u karijeri

Noć na NBA terenima obilježio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Popularni Nurk je u porazu Portlanda od Sacramenta rezultatom 125:121 meč završio sa fenomenalnim učinkom od 28 poena, 17 skokova i pet asistencija.

Za Nurkića je ovo bila jedna od najboljih utakmica u karijeri, a koliko je dominirao pokazuju i statistike iz prvog poluvremena koje je okončao sa 19 poena i 14 skokova.

Nažalost u konačnici Nurkićeva maestralna partija nije bila dovoljna Portlandu za trijumf, ali to svakako ne umanjuje fenomenalnu noć za našeg košarkaša.

Nurkić je ujedno i najkorisniji igrač protekle noći sa NBA parketima, a blizu mu je samo bio košarkaš Minnesote Edwards koji je protiv Miamija ubacio 33 poena i dodao 14 skokova.

Poslije utakmice Nurkić je na svojstven način čestitao Dan Državnosti BiH.

Solidan nastup imao je i Luka Garza u porazu Detroita od Millwaukeea rezultatom 114:93. Garza je za 22 minute na parketu ubacio šest poena i dodao pet skokova.

Pogledajte rezultate preostalih 11 mečeva koji su odigrani u noći sa srijede na četvrtak.

Cleveland – Phoenix 115:120

Indiana – LA Lakers 116:124 (nakon produžetka)

Orlando – Charlotte – 99:106

Boston – Brooklyn 104:123

Houston – Chicago 118:113

Memphis – Toronto 113:126

Minnesota – Miami 113:101

New Orleans – Washington 127:102