SportKošarkaNurkić odličan, Portland četvrti put uzastopno poražen

Nurkić odličan, Portland četvrti put uzastopno poražen

Ekipa Portland Trail Blazersa je sinoć doživjela četvrti uzastopni poraz u NBA ligi, ovoga puta od Denvera koji je slavio sa 88:82. Portlandu nije pomoglo ni sjajno izdanje Jusufa Nurkića, koji je za 30 minuta na parketu postigao 20 poena uz 19 skokova. Naš košarkaš je tome dodao i po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Denver je nakon prve četvrtine vodio sa 28:23, da bi Portland u drugoj dionici zaigrao mnogo bolje i na odmor otišao s prednošću 49:42. Imali su gosti sredinom treće četvrtine i maksimalnih +11 (64:53), ali se Denver do odlaska na pauzu vratio na tri poena zaostatka (66:69).

U četvrtoj četvrtini je Denver slavio sa 22:13 i tako došao do preokreta i veoma važne pobjede u borbi za poziciju broj osam na Zapadu koja vodi u Playoff. Najefikasniji igrač susreta bio je Lillard sa 25 postignutih poena, ali igrač utakmice je Jokić koji je ostvario deseti triple-double u sezoni, a drugi uzastopno. Srpski košarkaš je meč završio sa 15 poena, 11 asistencija i 20 skokova za 38 minuta na terenu. Portland je i dalje na trećem mjestu koje će pokušati zadržati i nakon posljednje utakmice regularnog dijela sezone. Trail Blazersi dočekuju Utah, koji je na četvrtoj poziciji, i u slučaju pobjede će sačuvati svoju poziciju pred početak Playoffa. S druge strane, Denver će u posljednjem kolu gostovati Minnesoti što će biti direktan okršaj za Playoff. Pobjednik ovog duela će se sastati sa Houston Rocketsima.