SportOčajni Arsenal poražen kod kuće od Brightona

Očajni Arsenal poražen kod kuće od Brightona

U 15. kolu engleske Premier lige, Arsenal je doživio još jedan šokantan poraz. Topnici su na svom terenu poraženi od Brightona rezultatom 1:2.

Adam Webster je doveo Galebove u vodstvo u 36. minuti i tim rezultatom se otišlo na odmor. Ipak, samo što je počelo drugo poluvrijeme Alexandre Lacazette je u 50. minuti poravnao na 1:1.

Topnici su nakon toga dominirali, očekivao se i preokret, ali su deset minuta prije kraja doživjeli hladan tuš. Neal Maupay je postigao sjajan gol glavom za 1:2 i veliku pobjedu gostiju.

Bila je ovo sedma ligaška utakmica Topnika bez pobjede, a do 73. minute igrao je i Sead Kolašinac te je uprkos porazu svoje ekipe bio jedan od najzapaženijih na terenu.

Nešto ranije, Newcastle je kao gost pobijedio Sheffield United rezultatom 0:2. Strijelci za Svrake bili Saint-Maximin u 15. i Shelvey u 70. minuti.

Muhamed Bešić je bio na klupi i nije ulazio u igru.