ZDKSportOčekivana pobjeda košarkaša Čelika u Areni nad ekipom Konjica

Očekivana pobjeda košarkaša Čelika u Areni nad ekipom Konjica

Košarkaši Čelika, uokviru 15. kola A1 Lige KSBiH, bili su domaćini ekipi KK Konjic iz istoimenog grada.

Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 400 gledalaca. Zasluženu pobjedu u ovom meču zabilježili su domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Konjic 84:65  (26:16), (22:17), (15:19), (21:13);

Sudije: Haris Bijedić, Armin Zahiragić i Petar Vlahović, delegat Samir Šehović.

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Keso 8, Tomić 2, Križanović 20 p. +13 skokkova, Britvar 9, Muratović 28, Maksimović 3, B.Bajramović 2, Avdibegović (cap) 4, Podojak 3, Varupa 5, Đulan, Zec. (Trener Josip Pandža, pom. trener Bojan Stevanović).

Najefikasniji kod Čelika: Nedžad Muratović 28 i Ranko Križanović 20 poena;

Najviše koševa za Konjic postigli su Pate Tyler 19 i Semir Karić 12 poena;

Košarkaši Čelika su u ovaj duel ušli sa omjerom od devet pobjeda i pet poraza, 23 boda, dok je ekipa Konjica bila na omjeru od šest pobjeda i osam pobjeda, 20 bodova i deveto mjesto na tabeli.

Jesenas u Konjicu, četvrto kolo, Čelik je pobjedio KK Konjic sa 91:70.

Tok utakmice, kretanje rezultata:

U prvom poluvremenu jako zanimljivo kretanje rezultata i to u serijama. Od rezultata 5:5 Čelik pravi seriju od 17:0 i rezultat je 22:5. Do kraja prve dionice gosti smanjuju na 26:16.

Drugu dionicu bolje otvaraju gosti i to serijom od 0:10 i rezultat je izjednačen, 26:26, a nakon nekoliko minuta gosti su i preokrenuli rezultat na 29:31. Sada domaći prave novu veliku seriju od 17:0, odnosno 19:2 i rezultat na poluvremenu je 48:33 za domaće košarkaše.

Treću dionicu dobili su Konjičani sa 15:19 i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice je 63:52 za Čelik.

U zadnjoj dionici domaći još povećavaju prednost iz prethodne dionice i rutinski privode utakmicu kraju za konačnih i zasluženih 84:65.

U domaćoj ekipi svi igrači su dobili prilku da nastupe u meču.

Nakon 15 odigranih kola, Čelik je na omjeru od deset pobjeda i pet poraza, 25 bodova i drugo mjesto na tabeli.

U  narednom 16.kolu Čelik gostuje kod ekipe Turbina iz Jablanice.