ZDKSportOčekivana pobjeda rukometaša Čelika u Areni nad Rudarom iz Banovića

Očekivana pobjeda rukometaša Čelika u Areni nad Rudarom iz Banovića

Očekivana pobjeda rukometaša Čelika u Areni nad Rudarom iz Banovića – Uokviru 24.kola Prve rukometne lige Federacije BiH, grupa Sjever, rukometaši zeničkog Čelika zabilježili su rutinsku pobjedu nad ekipom Rudara iz Banovića.

Rezultat: RK Čelik – ORK Rudar Banovići 34:26 (20:11);

Sastav ekipe Čelika i postignuti golovi:

Muamer Kaljić, Faris Mrako 2, Eldar Mehić 2, Ismar Kahrić 4, Adnan Sumbuljević 3, Jasmin Omerović, Danijel Jurić 1, Kenan Biogradlija 7, Aldin Begagić, Ekrem Kobilica 8, Adi Pašalić 5, Muhamed Ajanović, Ivo Mišković 2. (Trener Seldin Rizvanović).

Najefikasniji kod Čelika bili su Ekrem Kobilica sa 8, Kenan Biogradlija 7 i Adi Pašalić 5 golova.

Kod gostiju iz Banovića Benjamin Šehić je postigao osam, a Dino Sarić sedam golova.

Rukometaši Čelika u prosječnoj rukometnoj utakmici, pred oko 100-tinjak gledalaca, savladali su ORK Rudar iz Banovića sa 34:26.

Tokom prvog poluvremena domaćin je stalno držao prednost na četiri i više golova, a na kraju prvog poluvremena domaćin je imao prednost od 9 golova (20:11).

U drugom poluvremenu nešto slabija rukometna predstava. Gosti iz Banovića u Zenicu su stigli sa samo deset igrača u rosteru, koji nisu imali ni snage, a niti znanja da se suprostave domaćinu. Ekipa trenera Čelika, Seldina Rizvanovića, bila je lišena usluga trojice igrača i to povijeđenog Muslića, kažnjenog golmana Polića i zbog privatnih obaveza odsutnog Adnana Begagića. Bila je to prilika da ostali igrači sa klupe dobiju priliku da nastupe protiv mlade ekipe Rudara.

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola. U narednom 25. kolu Čelik gostuje u Žepču, a u posljednjem 26. kolu u gradskom derbiju snage će odmjeriti sa ekipom ŠR Čelik junior.