SportNogometGol Porče i briljantna igra u drugom dijelu Visočane doveli do pobjede:...

Gol Porče i briljantna igra u drugom dijelu Visočane doveli do pobjede: NK Sloga – NK Bosna 0:1

KRAJ UTAKMICE: U ovim trenucima glavni arbitar je označio kraj susreta 26. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru kojeg su se danas u Ljubuškom sastale NK Sloga i NK Bosna iz Visokog. Sjajan duel ekipe sa samog dna tabele i ekipe iz vrha tabele gledali smo danas na stadionu u Ljubuškom, a mnoštvo prilika za goste iz Visokog ukrasilo je ovaj meč za sve ljubitelje nogometa, posebno one u Visokom.

Prvi dio utakmice nije donio mnogo uzbuđenja i veći dio prvog poluvremena gledali smo žestoku borbu oba tima ali ipak samo na sredini terena. Nakon pola sata igre obje ekipe ipak malo popuštaju odbrane te prvi u priliku da promijene rezultat dolaze domaći igrači, koji su promašili u 33. minuti stopostotnu šansu, pogodivši vanjski dio stative gola Visočana. Desetak minuta trebalo je visočkim nogometašima da se regrupišu, te nakon što je Brkić na golu Sloge odbranio dva puta uzastopno, treći udarac Porče koji je natrčao na odbijenu loptu učinio je Brkića nemoćnim, a Visočanima je donio prednost u sjajnom trenutku, na tri minute prije kraja prvog dijela.

U takvom ritmu nastavljeno je i drugo poluvrijeme, koje je donijelo mnogo više uzbuđenja i prilika, u odnosu na prvi dio utakmice, ali je u ovom dijelu susreta manjkalo golova, te ćemo do kraja gledati samo nekoliko stopostotnih šansi koje Visočani propuštaju. Ipak, izabranici Faruka Dedića će uzdignute glave napustitit Ljubuški i uputiti se kući sa nova tri boda koja su osvojili na gostovanju minimalnom pobjedom rezultatom 0:1 što, nakon prošlosedmičnog torpediranja ekipe Podgrmeča, čini ukupno dvije vezane pobjede visočkog tima. Ova pobjeda je itekako vrijedna budući da se, iako su zadnji na tabeli, radi o kvalitetnoj ekipi SLoge, koja je prije samo dva kola “otkinula” bodove prvoplasiranom Metallegheu, otežavši mu posao do kraja prvenstva.

U ostalim susretima Prve lige FBiH postignuti su danas sljedeći rezultati.

Branitelj – Čapljina 1:2,
Budućnost – Novi Travnik 0:2,
Bratstvo – Metalleghe 0:1,
Orašje – Zvijezda 2:0,
Podgrmeč – Radnički 1:3,
Jedinstvo – Rudar 4:2.

Nakon ove utakmice do kraja prvenstva Visočani će odigrati još četiri utakmice, koliko je i ostalo kola do završetka takmičenja u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH. Tako će se već naredne subote, 21. maja, na Gradskom stadionu Luke u Visokom igrati veliki derbi Prve lige FBiH, u okviru kojeg će NK Bosna Visokog dočekati ekipu HNK Orašje, svog direktnog konkurenta na tabeli (Bosna treća sa 44 boda, Orašje četvrto sa 43 boda).

Igrom visočkih nogometaša tokom ove sezone, posebno u drugom dijelu, i stručni štab, i uprava, i cjelokupna nogometna javnost mogu biti itekako zadovoljni, te će vjerovatno do kraja sezone ostati žal za bodovima koje su Visočani prosuli kod kuće, a koji bi Bosnu zasigurno odveli do prve pozicije tabele i prolaska u Premijer ligu BiH, što je i konačan cilj visočkog nogometnog miljea. Ipak, ostaju i naredne sezone da se takav iskorak napravi, ali pohvalan je evidentan napredak u radu visočkog nogometnog kolektiva, što svakako ostavlja nadu i dosta prostora da se takav cilj i ostvari.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos utakmice, koji ste pratili na portalu Visoko.co.ba, a koji su vam obezbijedili redakcija portala Visoko.co.ba, te vaši novinari Dario Božić i Enes Hodžić. Sa vama ćemo biti i narednog vikenda, kada se javljamo direktno sa stadiona u Lukama, a do tada vam želimo ugodan ostatak dana uz srdačne sportske pozdrave.

88’ – Glavni sudac ovog susreta, Musa, odredio je još tri minuta sudijske nadoknade, ponajviše zbog velikog broja izmjena koje su izvršene u drugom poluvremenu, te je pred nama još nekih pet minuta susreta u kojem će, čini se, Visočani ostvariti nova tri boda.

85’ – Pet minuta je ostalo do kraja regularnog toka utakmice, a trener Dedić vrši posljednju izmjenu u redovima visočkog tima. Ovog puta van igre će izvrsni Plakalo, koji je odigrao veoma dobro na današnjoj utakmici, dok će posljednje minute ove utakmice na terenu umjesto njega provesti Karavelić.

80’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta susreta Sloga – Bosna, a gosti iz Visokog i dalje imaju terensku nadmoć na svojoj strani koji su stvorili još početkom drugog dijela ovog susreta. Iako nismo gledali novi gol do sada u drugom dijelu, mnogo je sjajnih prilika koje smo vidjeli danas u Ljubuškom, te svi ljubitelji nogometa mogu biti zadovoljni ovom sportskom predstavom.

U međuvremenu dosta uzbuđenja na ostalim terenima Prve lige FBiH gdje rezultati glase:

Jedinstvo – Rudar 4:1.

75’ – Petnaestak minuta prije kraja utakmice, nakon što je u ranijem toku susreta zaradio jedan žuti karton, Matej Senić u redovima Sloge zbog nešto grubljeg prekršaja zaradio je i drugi žuti karton, te isključenje, zbog čega će domaća ekipa u nastavku susreta igrati sa igračem manje. To je sve dodatni motiv Visočanima da dođu do novog pogotka na ovoj utakmici, koji bi ih sigurno vodio do nova tri boda, vrijedna za pozicioniranje na tabeli četiri kola prije kraja prvenstva.

72’ – Mnogo se brže odvija kompletna igra na stadionu u Ljubuškom u drugom poluvremenu i sve više je dominacija Bosne jedina sigurna na terenu. Po ulasku Čulova i brzonogog Handžića igra visočkog tima je značajno dobila na dinamici i vjerujemo da ćemo u nastavku gledati mnoštvo golova i prilika.

Upravo tako je bilo i nakon kornera koji je izveo Mujezinović, nakon kojeg je šutirao Džafić. Lopta se prvo odbija od prečku, pa zatim od stativu i svi su bili uvjereni da je lopta u mreži no ona je ipak prešla liniju gol auta i dosuđen je novi korner za goste. Nakon drugog uzastopnog kornera svoju sreću okušao je Mujezinović koji šutira na gol Sloge, ali lopta odlazi pored gola.

Mnogo uzbuđenja i nevjerovatne igre u drugom dijelu susreta Sloga – Bosna.

U međuvremenu došlo je do izmjene u redovima Sloge, a igru je napustio Zovko, kojeg će u nastavku zamijeniti Vučić.

63’ – U ovim trenucima igra se u potpunosti preselila na polovinu domaćeg tima, koji se grčevito brani pred brojnim naletima visočkih nogometaša. U svrhu odbrane svog gola nogometaši iz Ljubuškog se služe i vrlo grubim startovima, te je prvu javnu opomenu za igrače Sloge dosudio Musa, a kažnjen je Zovko sa brojem 11.

60’ – Nevjerovatna je, u ovim trenucima, rovovska borba nedavno oporavljenog Plakala, koji se grčevito bori sa odbranom Sloge, kako bi došao do pogotka na ovoj utakmici i povećao prednost svoje ekipe za sigurniji završetak utakmice. Prilično grubi prekršaji igrača Sloge, koji jako startuju na ovog vrsnog napadača Bosne, mogli bi uskoro uroditi i kaznama, koje bi mogle biti i dobre prilike za igrače iz Visokog.

57’ – U ovim trenucima trener gostujućeg tima vrši prvu izmjenu na ovoj utakmici, tačnije vrši dvostruku izmjenu jer će teren napustiti Muharemović i Bešić, koji su dosta dobro odigrali na današnjem susretu, posebno odlični Muharemović. U igru će umjesto njih dvojice, do kraja susreta, ući Čulov i Handžić koji će malo napadački pojačati visočki tim, što je vjerovatno nastojanje trenera Dedića da postigne još jedan pogodak i osigura nova tri boda u Ljubuškom.

Na ostalim terenima Prve nogometne lige FBiH veoma uzbudljiv početak drugog poluvremena, a rezultati trenutno glase:

Budućnost – Novi Travnik 0:1,
Podgrmeč – Radnički 0:2,
Jedinstvo – Rudar 3:0.

51’ – Pet minuta drugog dijela je iza nas, a mi već sada gledamo izuzetno nevjerovatnu utakmicu, potpuno drugačiju i uzbudljiviju od one iz prvog dijela ovog susreta. Gosti iz Visokog su u nastavku preuzeli totalnu terensku inicijativu i dominiraju uz posjedu dok opsjedaju gol Sloge.

Šanse se redaju kao na traci i čini se da novi gol Visočana lebdi u zraku iznad gola ekipe iz Ljubuškog, dok na gol šutiraju danas sjajni Plakalo, Porča i Mujezinović. No, na drugoj strani je danas izuzetno raspoloženi i spremni golman Sloge, Brkić, koji sjajan posao radi na golu svog tima.

46’ – Zviždukom Muse, glavnog arbitra na utakmici NK Sloga – NK Bosna, počelo je drugo poluvrijeme utakmice na stadionu u Ljubuškom, gdje nas, sigurni smo, u narednih 45 minuta očekuje mnogo uzbuđenja. To je svakako pravi razlog za sve ljubitelje nogometa u Visokom da i u narednih sat vremena prate razvoj događaja u Ljubuškom, samo na portalu Visoko.co.ba…

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: I u ovim trenucima završeno je prvih 45 minuta zaista uzbudljivog susreta 26. kola Prve nogometne lige Federacije Bih, u okviru kojeg su se u Ljubuškom sastale ekipe NK Sloga i NK Bosna Visoko. Iako sami start utakmice nije mnogo obećavao, do kraja samog poluvremena utakmica je opravdala dobre najave, te uzbuđenja na stadionu u Ljubuškom nije manjkalo ni u kom slučaju.

Obje ekipe su većinu prvog dijela utakmice vodile borbu na sredini terena, stvarajući polukontrama i kontrama prilike da ugroze gol svog protivnika. No, nijedna ekipa nije imala ozbiljinijih prilika, sve do 33. minute, kada šutem Golemca nakon centaršuta domaći pogađaju vanjski dio stative gola Bosne Visoko.

Nakon tog šuta Visočani se regrupišu te serijom brzih i snažnih napada desetak minuta nakon prilike Golemca kažnjavaju ovu neiskorištenu priliku domaćih. Nakon izvedenog kornera golman domaćih, Brkić, dva puta je spasio svoju mrežu, no onda je na loptu natrčao izvanredni Porča, koji kvalitetno koristi prilike koje mu daje trener Dedić i koji je i u ovoj utakmici strijelac Bosne.

U nešto jačem ritmu završen je prvi dio utakmice, no ni nakon jedne minute sudijske nadoknade igrači domaćeg tima nisu uspjeli da izjednače rezultat, te se na odmor odlazi sa golom prednosti u korist visočkog nogometnog kluba. Nastavak utakmice zasigurno nam donosi mnogo uzbuđenja na terenu u Ljubuškom, kao i garantovani pokušaji domaćeg tima da u ovoj utakmici dođe do barem jednog boda.

Na ostalim terenima Prve nogometne lige FBiH prvi dijelovi utakmica završeni su sljedećim rezultatima:

Branitelj – Čapljina 0:1,
Jedinstvo – Rudar 2:0.

42’ – GOOOOL!!! Desetak minuta nakon što su domaći propustili najbolju priliku na ovom susretu Visočani uspijevaju spretno da preokrenu igru u svoju korist, kaznivši na taj način propuštenu priliku igrača Sloge. Nakon što su igrači visočke Bosne izveli korner, dva šuta upućena na gol Sloge odbranio je danas izvanredni Brkić, oba puta otklonivši opasnost od svog gola. No, nakon druge odbrane na loptu je natrčao sjajni Porča, koji u proljetnom dijelu sezone briljira u redovima Bosne i nakon toga golman Sloge je bio nemoćan, te tri minute prije kraja prvog poluvremena Visočani dolaze do prednosti pri rezultatu 0:1.

33’ – I nakon nešto više od pola sata igre na terenu u Ljubuškom gledamo najozbiljniju priliku na ovom susretu. Ovog puta zaprijetili su igrači domaće ekipe, koji su inicijativu Visočana okrenuli u svoju korist i istrčali veoma dobru polukontru. Nakon što je Tahiri u odbrani Bosne izbačen dobrim potezom, Golemac u redovima domaćih nakon centaršuta pogađa vanjski dio stative gola, propustivši tako svoju najbolju priliku da na ovom susretu promijeni rezultat u korist svog tima.

To je svakako novi pokazatelj veoma zanimljivog susreta koji danas gledamo u Ljubuškom i za koji vjerujemo da će nam, do kraja, donijeti mnogo uzbuđenja.

27’ – Polovina prvog dijela utakmice je iza nas, a promjene rezultata i dalje nema na stadionu u Ljubuškom. No i pored toga gledamo veoma zanimljivu utakmicu, sa mnogo borbe na sredini terena, te je u takvom žaru borbe Hasanhodžić u redovima visočke Bosne zaradio prvo javno upozorenje na ovoj utakmici.

U međuvremenu, Bosna je imala i dvije solidne prilike, no Brkić je svakog puta bio siguran, sačuvavši na taj način gol svog tima.

Na ostalim terenima Orašje je uspjelo povećati svoju prednost protiv ekipe Zvijezde, te trenutni rezultat u Orašju glasi 2:0.

20’ – Nakon nešto dužeg perioda igre bez prilika Visočani prvi pokazuju malo bolju inicijativu na ovom susretu. Nekoliko trenutaka ranije Muharemović se našao u veoma izglednoj prilici, kada je šutirao sa otprilike 35 metara, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi malo preko gola i nema promjene rezultata u Ljubuškom.

No, na ostalim utakmicama došlo je do novih promjena:

Branitelj – Čapljina 0:0,
Orašje – Zvijezda 1:0,
Podgrmeč – Radnički 0:0,
Jedinstvo – Rudar 1:0.

13’ – Deset minuta igre na utakmici NK Sloga – NK Bosna je iza nas, a još uvijek nema nekih vaćnijih promjena na terenu, te je još uvijek “opipavanje pulsa” igre protivnika u toku. Igra se i dalje vodi pretežno na sredini terena, mada su obje ekipe uspjele u nekoliko navrata kreirati zanimljive šanse.

Do sada smo gledali i tri kornera na utakmici, od kojih je dva izvela gostujuća ekipa iz Visokog. Upravo nakon jednog takvog kornera rodila se veoma dobra prilika za Džafića, koji je uputio pristojan šut na gol gostiju, ali je Brkić na golu Sloge siguran.

Došlo je do promjena na ostalim terenima, za razliku od ovog u Ljubuškom, te trenutni rezultati glase:

Bratstvo – Metalleghe 0:0,

3’ – Prije tri minute Musa, glavni sudija utakmice NK Sloga – NK Bosna označio je početak utakmice 26. kola Prve nogometne lige FBiH na stadionu Babovac u Ljubuškom. Pratimo u narednim minutama dešavanja na terenu u Ljubuškom i diljem Prve lige FBiH.

Trenutno, na početku utakmice, borba se najvećim dijelom vodi na sredini terena, što nam predviđa uzbudljivu utakmicu i čvrstu borbu svih 90 minuta.

____________________________________________________

Za nešto manje od petnaest minuta na stadionu u Ljubuškom počet će utakmica 26. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru koje ekipa Sloge iz Ljubuškog dočekuje teškog protivnika, visočku Bosnu.

Za ovu utakmicu trener visočke NK Bosna, Faruk Dedić, odabrao je već ranije prvih jedanaest igrača, koji će od prve minute istrčati na teren, a to su: Bekan, Tahiri, Hasanhodžić, Jaganjac, Tekešinović, Muharemović, Džafić, Mujezinović, Porča i Plakalo, što znači da ćemo u ovom susretu gledati otprilike drugu postavu visočkog tima. No, budući da je riječ o gostujućoj utakmici protiv ekipe koja se nalazi na posljednjem mjestu tabele nije ništa čudno što trener Dedić štedi neke od najboljih igrača. Da sa klupe podrže svoj klub u ovoj utakmici priliku će imati: Karavelić, Hamzić, Dany, Frljak, Čulov, Handžić i Pandžić.

Na drugoj strani, Visočanima će se suprotstaviti sljedećih jedanest izabranika trenera Slavka Limova: Brkić, Senić, Zulčić, Zovko, Markotić, Čilić, Golemac, Vučić, A. Petrović, N. Petrović i Bošnjak.

Ovaj zanimljivi susret vodit će glavni sudija Mateo Musa, dok će njegovi pomoćnici na ovoj utakmici biti Boris Dujmović i Čerić.

Pred nama je sigurno zanimljiv duel koji vrijedi pratiti, a pored kojeg ćemo još pratiti i rezultate na sljedećim utakmicama, koje se odigravaju danas:

Branitelj – Čapljina,
Budućnost – Novi Travnik,
Bratstvo – Metalleghe,
Orašje – Zvijezda,
Podgrmeč – Radnički,
Jedinstvo – Rudar.

Prošli vikend na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom i utakmica NK Bosna – NK Podgrmeč, svakako će po mnogočemu ući u anale visočkog nogometa, koji ima itekako dugu i bogatu tradiciju. Nakon što je, prije početka utakmice, najavljeno opraštanje jednog od igrača Bosne, Krajišnika, od aktivnog igranja nogometa, ostatak igrača visočkog tima potrudio se da na dostojan način isprati svog dosadašnjeg klupskog kolegu torpediravši ekipu Podgrmeča sa nevjerovatnim rezultatom 14:0.

Ovaj ući će u poslijeratnu historiju kluba kao pobjeda sa najviše postignutih golova, a vjerovatno je to i jedna od najvećih pobjeda koju je ikada ovaj klub napravio, kao i najveća pobjeda ikada ostvarena u ovom rangu takmičenja.

Nošeni euforijom nakon ove pobjede, ovog vikenda visočki nogometaši putuju u Ljubuški gdje će imati ponovo nešto lakši zadatak, ovog puta na utakmici protiv Nogometnog kluba Sloga.

Igrači Sloge iz Ljubuškog nisu se baš proslavili igrom ove sezone u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH, te su u 25 odigranih utakmica pobijedili svega tri puta, dok su devet puta remizirali sa svojim protivnicima, dok su 13 puta bili poražena ekipa. Takva igra dovela ih je do posljednje, 16. pozicije na tabeli sa 18 ostvarenih bodova, koliko imaju i ekipa Podgrmeča i Branitelja, koje su sa Slogom sigurni putnici u niži rang takmičenja.

S druge strane Visočani su u sjajnom tempu odigrali veći dio proljetnog dijela sezone, ostvarivši velike rezultate čak i protiv najsnažnijih protivnika, što ih je dovelo do samog vrha tabele Prve nogometne lige FBiH. U ovom trenutku Visočani se nalaze na trećoj poziciji tabele, sa 41 ostvarenim bodom iz 25 utakmica, u kojima su pobjeđivali 13 puta, dok su deset puta poraženi, uz dvije utakmice sa neriješenim ishodom. Iako samo zamalo prvaci i putnici u Premijer ligu BiH visočki nogometaši nikako ne žele da propuste priliku da izgrade što bolji plasman do kraja sezone, što su pokazali i briljatnom igrom prošlog vikenda.

Sve u svemu, iako se radi o utakmici između ekipa sa vrha i samog dna tabele, uvjereni smo kako je pred nama odlična utakmica, koja će obilovati mnoštvom golova, baš kao i prošlog vikenda. Inače, ove dvije ekipe, u prvom dijelu sezone, na utakmici koja se tada igrala u Visokom odigrali su bez golova, što je svakako dodatni motiv igračima obje ekipe da svog protivnika nadmudre u ovom susretu, posebno za Visočane koji će imati želju da osvete gubitak sva tri boda na domaćem terenu, ali i koji će moći iskoristiti svoju nadmoć.

Utakmica NK Sloga (LJ) – NK Bosna (V) na programu je danas od 17:00 sati, a kao i svakog vikenda tekstualni prenos uživo ove utakmice moći ćete potražiti na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, što je pravi razlog da subotnje popodne iskoristite za praćenje ove utakmice putem vaših mobitela, tableta ili računara.