SportNogometGolovima Čehajića i Čabaravdića Visočani zasluženo do pobjede: NK Bosna - NK...

Golovima Čehajića i Čabaravdića Visočani zasluženo do pobjede: NK Bosna – NK Zvijezda 2:0

KRAJ UTAKMICE: U ovim trenucima glavni arbitar susreta NK Bosna Visoko – NK Zvijezda Gradačac označio je kraj utakmice na Gradskom stadionu “Luke”. Nogometaši Bosne iz Visokog sigurnom i dobrom igrom uspjeli su doći do pobjede od 2:0 protiv velikih rivala iz Gradačca, čime su upisali nova tri boda i upotpunili kompletan učinak iz prva četiri kola u okviru kojih su ostvarili četiri pobjede.

Dakle, zasluženo Bosna stiže do nove pobjede, a “krivci” za rezultat 2:0 su Čehajić, koji je atraktivno škaricama u 59. minuti pogodio za 1:0, a zatim i kapiten Čabaravdić, koji u 86. minuti sa bijele tačke pogađa za 2:0, a nakon što je penal načinjen nad Canom.

U prvom dijelu utakmice gledali smo 20 minuta zaista dobre igre, ali nakon toga je uslijedio pad ritma i obje ekipe su lošim utiskom završile prvi dio utakmice. Ipak, drugi dio utakmice donosi mnogo više uzbuđenja, barem kada je riječ o ekipi visočke Bosne, jer gosti nisu uspjeli ni zaprijetiti golu Bekana u drugom dijelu utakmice, te su Visočani sa dva gola potopili gradačačku Zvijezdu. Trener Dedić izvršio je prave izmjene, uvodeći Čehajića i Čabaravdića, koji su postigli golove za pobjedu Bosne.

U narednom kolu Visočani će ići na novo, drugo ovosezonsko gostovanje, kada će gostovati kod ekipe GOŠK-a iz Gabele, gdje će tražiti novu pobjedu i nova tri boda za ostanak na samom vrhu tabele Prve nogometne lige FBiH.

Orašje – Rudar 0:0
Velež – Radnički 1:2
Goražde – Jedinstvo 0:1
Čapljina – Travnik 3:1
Bosna Sema – GOŠK 3:2.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos utakmice, a proslavu nove pobjede visočkih nogometaša nastavljamo od 20:00 sati u clubu Luxor, kada počinje i zvaničan program proslave 18. rođendana portala Visoko.co.ba i koncert Ede Maajke, Frenkie-a, Kontre i DJ Soula. Svi ste naravno dobrodošli.

Sa vama su danas, kao i obično, bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog vikenda i prenosa želimo vam ugodan ostatak dana uz srdačan sportski pozdrav.

86’ – GOOOOOL! Čabaravdić je precizan sa bijele tačke i Bosna je definitivno osigurala mjesto na vrhu tabele sa nova tri boda, te potpunim učinkom u dosadašnjem toku prvenstva.

85’ – Pet minuta ostalo je do kraja utakmice na stadionu u Lukama, a u ovim trenucima dosuđen je penal u korist domaćih nogometaša. Cana je oboren u šesnaestercu gostiju i glavni arbitar je dosudio najstrožiju kaznu, a penal će izvesti kapiten žuto-ljubičastih, Čabaravdić.

78’ – Još nekih petnaestak minuta regularnog toga igre na stadionu u Lukama ostalo je do kraja utakmice, a u ovim trenucima igra je totalno splasnula, što itekako odgovara domaćim nogometašima jer u svojim rukama drže prednost koja znači nova tri boda i ostanak na vrhu tabele.

Mladi Visočani ipak i dalje su željni dokazivanja, te i u ovim trenucima prave dobre akcije.

72’ – Igra na terenu u stadiona u Lukama je dosta splasnula nakon pogotka domaćih nogometaša i čini se da igrači Zvijezde nemaju želju da dođu do izjednačenja u ovom susretu. Ipak, trener gostiju to pokušava promijeniti i mijenja nekoliko igrača na terenu.

Na ostalim terenima: GOŠK je na Koševu protiv ekipe Bosne Sema uspio povećati svoju prednost, te sada rezultat glasi 0:2 u korist GOŠK-a.

62’ – Nakon postignutog gola trener domaće ekipe Dedić odlučuje iskoristiti dvije posljednje izmjene, te će van igre izaći Čiva i Kovač, koji su pružili još jednu solidnu partiju u ovom susretu, dok će umjesto njih u nastavku zaigrati Čabaravdić i I. Džafić.

Na ostalim terenima:

Čapljina – Travnik 2:1
Bosna Sema – GOŠK 0:1

59’ – GOOOOOL! Nakon gotovo sat vremena igre na stadionu u Lukama nogometaši visočke Bosne uspijevaju stići do dugo očekivanog pogotka, nakon brojnih prilika kojima su ugrožavali gol gostiju iz Gradačca. Nakon gužve u šesnaestercu lopta se odbila do Čehajića, koji izrazito atraktivno, škaricama završava akciju sa loptom u mreži Zvijezde iz Gradačca.

Dakle, od 59. minute Visočani vode rezultatom 1:0.

slavlje gol cehajic bosna zvijezda

53’ – Redaju se kao na traci prilike za domaće nogometaše, te praktično gol “visi u zraku”. Ovog puta Cana je imao priliku da dovede svoj tim u vodstvo, a šutirao je iz slobodnog udarca, ali golman gostiju iz Gradačca je zaista odličan na ovom susretu i odbija i ovu prijetnju od svog gola. Na tu loptu natrčava Kovač koji šutira i promašuje nemoguće, jer je šutirao praktično na prazan gol gostiju.

52’ – Odmah nakon Čivine prilike nova dobra šansa za Visočane, a ovog puta u prilici je bio Porča koji je izašao sam pred golmana. Ipak, golman gostiju osujetio je i ovu šansu Visočana jer je Porča dao dug for, a golman je izašao na vrijeme i uhvatio loptu.

51’ – Pet minuta nakon početka drugog dijela utakmice domaći nogometaši došli su do prve prave prilike u drugom dijelu susreta. Ovog puta šutirao je Čiva, ali lopta odlazi visoko preko gola, bez prave opasnosti po gol gostiju iz Gradačca.

46’ – U ovim trenucima počelo je drugo poluvrijeme utakmice četvrtog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, između ekipa NK Bosna i NK Zvijezda, koja se igra na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom. Derbi kola polovično je opravdao očekivanja u prvom dijelu, ali očekujemo mnogo bolju igru i mnogo više uzbuđenja na stadionu u Lukama u nastavku utakmice.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: U ovim trenucima završeno je prvo poluvrijeme derbija četvrtog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, koji se na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom igra između ekipa NK Bosna Visoko i NK Zvijezda Gradačac.

Gledali smo dosta zanimljivo prvo poluvrijeme utakmice u kojem su obje ekipe imale po nekoliko prilika, ali do konkretne realizacije nije došla nijedna ekipa. Sjajan je bio posebno početak utakmice, tačnije prvih 20 minuta, kada su obje ekipe igrale zaista odličnu igru, a Bosna je u tim trenucima pokazivala više želje za postizanjem pogotka, dok su gosti iz Gradačca pokušavali na razne načine uzvratiti na inicijativu domaćih.

Nakon 20 minuta ritam igre na stadionu u Lukama opada i gledamo nešto mirniju završnicu prvog dijela, te na kraju možemo zaključiti da su domaći nogometaši bolju igru pokazali u prvih 45 minuta ovog susreta, ali da i gosti itekako opasno prijete iz svojih prilika.

Na ostalim terenima nakon prvog poluvremena rezultati glase:

Slijedi kraća pauza, a onda se ponovo vraćamo na teren stadiona u Lukama.

40’ – Pet minuta ostalo je do kraja regularnog toka vremena u prvom dijelu utakmice, a igrači Bosne ponovo “hvataju zalet” i pokušavaju doći do prednosti prije pauze na poluvremenu. Prije nekoliko trenutaka nakon kornera za Bosnu velika gužva se stvorila u šesnaestercu gradačačke ekipe, no niko od domaćih igrača nije uputio šut ka golu gostiju. U nastavku akcije lopta se odbila do Denisa Cane koji iz daljine uspijeva zahvatiti loptu volejom, ali lopta nakon njegovog šuta završava pravo u rukama golmana, te rezultat u Lukama ostaje 0:0.

U međuvremenu preokret u Mostaru, gdje je Radnički nakon vodstva Veleža uspio sa dva brza gola preokrenuti rezultat u svoju korist, te on sad glasi 1:2 za Radnički. Također i u Čapljini je uslijedila najava preokreta, gdje je Travnik izjednačio na 1:1 pred kraj prvog dijela susreta.

37’ – U ovim trenucima visočka Bosna pretrpjela je jak udarac kada je riječ o igračima jer je Denis Cana, najveće pojačanje ovog ljetnog prelaznog roka, povrijeđen. Ljekari domaćeg tima ukazali su mu pomoć i čini se da se Cana oporavio i da će moći nastaviti utakmicu, ali uz dosta opreza.

U međuvremenu trener Bosne, Faruk Dedić, je iskoristio taj trenutak da izvrši prvu izmjenu te će u nastavku umjesto Čulova na teren istrčati Čehajić.

30’ – Pola sata igre na stadionu u Lukama je iza nas, a igra obje ekipe postaje pomalo labilna. Ritam igre je dosta opao u posljednjim minutama i dosta se griješi na obje strane terena, ali vjerujemo da je i to samo uvertira za nove prilike i uzbuđenja koja nas očekuju u nastavku derbija 4. kola Prve lige FBiH.

26’ – Nova prilika za gostujuće nogometaše, ovog puta u prilici je bio Moranjkić, ali dosta nespretno reaguje i nema nove opasnosti po gol visočke Bosne.

Velež – Radnički 1:0
Čapljina – Travnik 1:0
Bosna Sema – GOŠK 0:1.

25’ – Polovina prvog dijela utakmice je iza nas, a ritam igre na stadionu u Lukama se smirio u ovim trenucima. Obje ekipe shvataju da je ulog u ovoj utakmici veliki, iako je sami početak sezone, te se ni jedni, ni drugi ne odlučuju nagliti previše sa napadima.

19’ – Nevjerovatno brzo se igra na stadionu u Lukama, a prilike na obje strane se smjenjuju strašno brzo. Porča je u ovim trenucima uputio sjajan šut na gol gostujuće ekipe, ali golman gostiju je raspoložen danas i krajnjim naporom brani ovaj šut Porče.

17’ – Prva javna opomena na utakmici, a žuti karton zaradio je Čulov u redovima visočke Bosne.

Na ostalim terenima: U Čapljini domaća ekipa povela je protiv ekipe Travnika rezultatom 1:0, a strijelac je bio Jazvin.

15’ – Sjajno vrijeme danas na stadionu u Lukama prati i zaista sjajna predstava visočke Bosne i gradačačke Zvijezde, koje u derbiju 4. kola Prve lige FBiH prikazuju zaista sjajnu predstavu za brojnu publiku.

U ovim trenucima prvu ozbiljniju prijetnju uputili su na gol Bosne i gostujući nogometaši. Šutirao je Mujagić, ali Bekan sigurno otklanja opasnost.

13’ – Igrači visočke Bosne ozbiljnos u krenuli u ovaj susret po pobjedu i to ispoljavaju već na početku samog susreta sa već tri prilike za dolazak u vodstvo. U ovim trenucima Cana je šutirao, ali lopta prolazi tik pored stative, bez opasnosti po mrežu gradačačke ekipe.

Na drugoj strani ekipa Zvijezde je uspjela kreirati dva kornera.

11’ – Nova stopostotna prilika za domaće nogometaše. Ovog puta u prilici da dovede visočki tim u vodstvo bio je Mujezinović, koji se našao sam pred golmanom, ali čuvar mreže gostujućeg tima je na visini zadatka i brani ovaj pokušaj Mujezinovića.

Na ostalim terenima: U Mostaru ekipa Veleža povela je rezultatom 1:0 protiv Radničkog, a strijelac je bio Papaz.

10’ – Deset minuta susreta NK Bosna – NK Zvijezda je iza nas, a mi gledamo nešto mirniji početak utakmice i početno ispitivanje snaga. U sedmoj minuti susreta Bosna je imala prvu priliku, a šutirao je Čiva, no lopta nakon njegovog udarca odlazi preko gola i nema opasnosti po gol gostiju iz Gradačca.

Na tribinama stadiona se nalazi 700-800 gledalaca, koji sa velikim interesovanjem prate derbi četvrtog kola Prve nogometne lige FBiH.

A u ovu utakmicu na teren su istrčali sljedeći sastavi:

BOSNA: Bekan, Hrvat, Ćubara, Cana, Papaz, Mujezinović, Kovač, Porča, Čulov, Hrelja, Čiva;

ZVIJEZDA: Kolak, Doljančić, Moranjkić, Mujagić A., Stjepanović, Huseinbašić, Islamagić, Jaranović, Musić, Damjanović, Mujagić Dž.

5’ – Prije pet minuta na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom počeo je susret, tačnije derbi četvrtog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru kojeg se sastaju NK Bosna Visoko i NK Zvijezda Gradačac. Utakmica starih rivala zasigurno donosi mnogo uzbuđenja u visočkom sportskom popodnevu, a sve kao uvertira pred veliki koncert Ede Maajke, Frenkie-a, Kontre i DJ Soula u clubu Luxoru, u okviru proslave 18 godina portala Visoko.co.ba.

____________________________________________________

Već tri kola Prve nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine, u okviru koje se takmiči i visočki Nogometni klub Bosna, su iza nas. Visočki nogometaši furiozno su krenuli u novu sezonu, te su već na startu sa tri vezane pobjede u tri kola opravdali titulu ovosezonskog favorita za osvajanje titule Prve nogometne lige FBiH i prolazak u premijerligaško društvo. To potvrđuje i trenutni plasman na prvu poziciju tabele, gdje se Bosna nalazi sa devet osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirani kakanjski Rudar, uz napomenu da je Bosna zbog bolje gol razlike (6:0) zauzela prvo mjesto.

U prethodna tri kola visočki nogometaši uspjeli su slaviti dva puta na stadionu u Lukama, gdje su ubjedljivim rezultatima 2:0 i 3:0 savladali ekipe HNK Čapljina i FK Sloga Simin Han, a uspjeli su upisati i tri boda na gostovanju kod ekipe NK Bosna Sema, kada su domaćine na Koševu savladali sa minimalnih 0:1. Najava je to, vjerujemo, sjajne sezone tima iz Luka, kojeg sa klupe predvodi trener Faruk Dedić, a pojačanja koja su ovog ljeta stigla u Visoko zasad opravdavaju svoje transfere.

U tom duhu, danas od 17:00 sati na Gradskom stadionu “Luke” visočka Bosna, u derbiju kola, dočekuje ekipu NK Zvijezda Gradačac, sa kojom Visočani vode vječnu bitku na terenu. U dosadašnjem toku prvenstva nogometaši iz Gradačca ostvarili su plasman na treću poziciju sa sedam ostvarenih bodova, uz dvije pobjede i jedan remi koji su upisali na svoj konto.

Rivalitet koji vlada među ovim ekipama privukao je i veliki broj ljubitelja nogometa u Visokom, koji su najavili svoj dolazak na tribine stadiona u Lukama, te nas zasigurno danas očekuje pravi spektakl u Visokom.

Sigurni smo da će to biti itekako uzbudljiva utakmica, a sve to ćete moći pratiti u tekstualnom prenosu uživo na portalu Visoko.co.ba.