SportRukometUprkos sjajnoj borbi Visočani poraženi u Sarajevu: Bosna (S) - Bosna Centrotrans...

Uprkos sjajnoj borbi Visočani poraženi u Sarajevu: Bosna (S) – Bosna Centrotrans 29:27

Analiza utakmice: Sjajnu utakmicu smo gledali večeras na parketu dvorane “Ramiz Salčin” u sarajevskom naselju Mojmilo, gdje su se u okviru 27. kola Premijer lige BiH za rukometaše sastale dvije Bosne, sarajevska i visočka Bosna Centrotrans.

Iako su se sjajno borili u ovoj utakmici Visočani nisu uspjeli da dođu do pobjede, a pored solidne igre sarajevskog tima veliku ulogu u porazu Visočana imao je sudijski dvojac Jović i Arnautović iz Tuzle, koji je u posljednjim minutama preuzeo “stvar u svoje ruke”. Zanimljivo je da je upravo ovaj dvojac sudio i utakmicu jesenas u Visokom, kada su identično poraženi Visočani iako su vodili sa pet golova prednosti, kao i na ovoj utakmici.

Tada je u Visokom golman Hadžić zaradio crveni karton, dok je to danas bio slučaj sa Ahićem, što je itekako utjecalo na sam tok utakmice.

Ipak, sjajna pobjeda Visočana na ovoj utakmici je povratak velikog broja navijača visočkom rukometu, pa čak i na gostujućim utakmicama. Danas je u Sarajevu boravio ogroman broj navijača visočkih rukometaša, koji su bodrili svoj klub do posljednje minute, a nakon grupisanja u drugom poluvremenu naš reporter je ocijenio da se na tribinama nalazilo oko 400 Visočana, koji su okupirali dvoranu i činili polovicu navijačkog tijela na tribinama.

rk bosna s rk bosna c navijači

Visočki rukometaši su sjajno otvorili ovaj susret, te su serijom od 1:7 veoma brzo stigli do velikog vodstva u ranoj fazi ovog susreta. Ipak, nekoliko isključenja gostujućih igrača i ispresijecana, usporena igra doveli su do brzog psihološkog pada u igri visočke ekipe, što igrači sarajevske Bosne koriste za povratak u utakmicu, a zatim i preokret do kraja poluvremena, te je rezultat nakon prvih 30 minuta glasio 15:13 u korist domaće ekipe.

Drugo poluvrijeme imalo je identičan početak, ali i završnicu, u kojoj su sudije ponovo odigrale značajnu ulogu. Visočani su na samom startu drugog dijela utakmice preokrenuli rezultat u svoju korist serijom od 1:6 i stigli do prednosti od tri gola razlike već u 40. minuti. Tada ponovo na scenu stupaju sudije iz Tuzle, koji dosuđuju nekoliko prekršaja i sedmeraca u korist domaće ekipe, a uspijevaju iskoristiti i Ahićevu neopreznost kako bi mu dodijelili crveni karton u 42. minuti i oduzeli Visočanima prisustvo jednog iskusnog veterana na terenu. Svu tu situaciju ponovo vješto koriste domaći rukometaši, koji preokreću rezultat u svoju korist, te iako su se Imamagić i Grujić trudili svojim golovima održati kakav-takav zaostatak, ništa to nije bilo dovoljno jer su igrači sarajevskog tima imali bolju psihološku predispoziciju i naklonost sudija.

Kraj utakmice donio je dramatičnu završnicu, u kojoj su bolji bili igrači Bosne Sarajevo, koji su i upisali pobjedu na kraju rezultatom 29:27.

U ovoj utakmici najbolji igrač visočkog tima bio je svakako Grujić, koji je postigao čak devet golova, a pratili su ga i njegovi saigrači Skopljak sa pet golova, Imamagić i Burić sa po četiri, te Spahić sa tri pogotka.

Na drugoj strani, u ekipi sarajevske Bosne, najbolji pojedinci bili su Travančić i Balta, oba bivši igrači visočke Bosne, koji su pokušali dokazati vjernost svom novom klubu. Analogno utakmici iz prvog dijela, kada je Travančić bio najbolji igrač sarajevskog tima, na ovoj utakmici najbolju partiju pružio je Balta koji je prvu polusezonu proveo u visočkom timu. Ni Travančiću nije manjkalo samopouzdanja na ovoj utakmici, te je kao i u prvom dijelu sezone na ovoj utakmici igrao kao da nije riječ o klubu iz kojeg potječe.

Sve u svemu, članovi stručnog štaba visočkog tima, ali i navijači iz Visokog mogu biti veoma zadovoljni igrom visočkih rukometaša na ovoj utakmici, koji su borbu vodili i protiv sudijskih odluka i protiv igrača sarajevske Bosne. Ipak, ova utakmica je samo jedna od četiri koje su preostale do kraja i poraz na ovoj utakmici nije toliko značajan poraz, iako su Visočani u slučaju pobjede mogli dobiti mnogo u svojoj borbi za opstanak u društvu najboljih.

No, do kraja prvenstva očekuju ih nova tri susreta, u kojima će morati pronaći svoje bodove, te je tako mnogo bolje da već večeras zaborave igru u Sarajevu i da se okrenu pripremi novih susreta.

Narednog utorka na programu je 28. kolo Premijer lige BiH za rukometaše, u okviru kojeg će se Visočani suočiti sa petoplasiranom Slogom, a ova utakmica bit će odigrana na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom.

U narednim danima ćemo govoriti više o predstojećem susretu visočkih rukometaša, a ovim informacijama završavamo večerašnji prenos uz nadu da ste uživali u ovoj izvanredno dobroj utakmici.

Sa vama su večeras bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog susreta šaljemo vam srdačan sportski pozdrav, uz želju da provedete ugodan ostatak noći.

KRAJ UTAKMICE: Završeno je svih 60 minuta utakmice na Mojmilu u kojoj i pored odlične igre Visočani nisu uspjeli da dođu do nove pobjede, kojom bi prišli na korak bliže opstanku u Premijer ligi BiH.

Konačan rezultat ove utakmice glasi 29:27, a posljednji gol na utakmici postigao je Skopljak, koji je ipak uspio samo ublažiti poraz svoje ekipe.

U nastavku slijedi detaljna analiza susreta stoga ostanite i dalje uz vaš portal Visoko.co.ba

58’ – U ovim trenucima blaga pometnja u redovima visočke Bosne. Sudije su ponovo preuzele glavnu ulogu i dosudile, nakon time-outa, sedmerac u korist domaće ekipe, koja tu priliku koristi. Nakon toga, Visočani propuštaju jedan napad, zbog ponovne sudijske greške i nedosuđivanja očiglednog faula, što domaći ponovo koriste i postižu novi pogodak za najvjerovatnije nedostižnu prednost od 29:26.

58’ – Dvije minute su ostale do kraja utakmice, a ova veoma važna utakmica je privukla veliki broj naših čitalaca, zbog čega imamo malih tehničkih problema sa stranicom, jer je u ovom trenutku veliki broj vas tu i pratite utakmicu dvije Bosne, sarajevske i visočke. Naše tehničko osoblje rješava te probleme i nadamo se da ih u nastavku neće biti.

U međuvremenu, desilo se mnogo stvari, a glavni akteri ove utakmice postale su sudije, koje su nekoliko puta pogriješili dosudivši prestrogo protiv ekipe visočke Bosne Centrotrans, što su domaći igrači vješto koristili da dođu do preokreta i prednosti. Ipak, Imamagić i Grujić uspjeli su da održe kakav takav rezultatski priključak domaće ekipe, te u ovim trenucima traje time-out ekipe sarajevske Bosne.

Trenutni rezultat glasi 27:26, te je svima jasno kakva šok završnica nas očekuje u preostale dvije minute.

52’ – Osam minuta ostalo je do kraja utakmice, a dramatična završnica je pred nama. Hrnjić u redovima visočke ekipe zaradio je isključenje, prestrogom odlukom sudija, što domaći veoma efektivno koriste i postižu pogodak. Ipak i sa igračem manje Visočani uspijevaju postići pogodak, tačnije precizan je bio Imamagić koji donosi Visočanima novi egal i rezultat od 24:24.

49’ – Po dva brza pogotka na obje strane u posljednjim trenucima i dolazimo ponovo u rezultatski egal na desetak minuta prije kraja utakmice. Za Visočane su po jednom bili precizni Čabaravdić i Grujić, koji pogađa netom po povratku u igru, no i domaći rukometaši uzvraćaju golovima, te trenutni rezultat glasi 23:23.

47’ – Hadžiiić!!! Sjajan je visočki golmana na večerašnjem susretu, te nakon što je isključen Grujić, zbog čega je dosuđen i sedmerac, Hadžić brani sedmerac i dovodi brojnu visočku publiku do vrhunca.

45’ – Petnaest minuta ostalo je do kraja drugog poluvremena, a trener Visočana, Zdenko Antović, zatražio je time-out kako bi pripremio svoju ekipu za završnicu ove utakmice. Domaći rukometaši uspjeli su, prije ove minute odmora, postići još jedan pogodak, te trenutni rezultat glasi 20:21, što je garant veoma uzbudljive završnice ove utakmice, koja će biti vjerovatno dramatična.

44’ – Grujiiić! Sedmim pogotkom ovaj sjajni momak je pokazao da je preuzeo odgovornost na ovom susretu i da održava prednost visočkih rukometaša na ovom susretu.

U međuvremenu još jednom su pogodili i domaći rukometaši, te trenutni rezultat glasi 19:21.

43’ – I pored svih okolnosti Grujić sjajno igra na večerašnjoj utakmici i postiže svoj novi, šesti pogodak za povećanje vodstva gostiju. Ipak i gosti postižu novi gol te trenutni rezultat glasi 18:20.

42’ – Nakon minute odmora ponovo identična situacija kao u prvom dijelu utakmice. Ovog puta sudijski par odlučio je dosuditi nekoliko odluka protiv visočke ekipe. Odmah nakon time-outa Spahić je zaradio isključenje, što domaći koriste za postizanje novog pogtka i smanjenje zaostatka pri rezultatu na 17:19.

Odmah nakon tog gola crveni karton je zaradio i Ahić, zbog nepropisne odbrane, što je dovelo do situacije u kojoj će Visočani gotovo tri minute igrati sa dva igrača manje na terenu. Identična, dakle, situacija kao i u prvom dijelu utakmice, kada su sudije svojim odlukama doveli do psihološkog pada visočkih rukometaša i preokreta domaće ekipe.

40’ – Na startu drugog dijela utakmice ponovo furiozna igra visočkih rukometaša, koji serijom od 1:6 dolaze u prednost pri rezultatu od 16:19, a posljednji pogodak za Visočane, svoj prvi, postigao je Mušinbegović.

Ovaj pogodak i dobra igra Visočana natjerali su stručni štab sarajevske Bosne da pozove time-out, kako bi doveli svoje igrače u red, a mi se nadamo da, kao što su u prvom poluvremenu furiozno krenuli sa 1:7, Visočani neće završiti utakmicu sa ovim dobrim početkom drugog dijela.

39’ – Nastavlja se dobra igra visočkih rukometaša, a ovog puta iz brzog kontranapada sjajan je bio Skopljak, koji postiže svoj treći pogodak na ovoj utakmici i postavlja rezultat na 16:18.

37’ – Serijom od 0:3 Visočani uspijevaju doći do preokreta, a nakon dva gola Grujića u listu strijelaca prvim golom upisao se i mladi Imamagić, koji Bosnu dovodi u prvu prednost u drugom dijelu utakmice.

Ipak, i domaći rukometaši uzvraćaju brzim pogotkom, no Imamagić je namjestio svoje nišanske sprave, te drugim golom na ovoj utakmici ponovo dovodi Bosnu u prednost pri rezultatu 16:17.

Sjajna igra Visočana na startu drugog dijela.

34’ – Četiri minute drugog poluvremena su iza nas, a Visočani na krilima odličnog Grujića dolaze do izjednačenja i apsolutnog povratka u ovaj meč. Sa serijom od dva gola Grujić je rezultat postavio na 15:15, a veliku zaslugu u ovom povratku ima i golman Ismar Hadžić, koji je upisao svoje dvije odbrane.

31’ – Počelo je drugo poluvrijeme utakmice RK Bosna (S) – RK Bosna Centrotrans, u kojem će konačno biti odlučeno koliko koja ekipa dobija bodova u ovom, za opstanak obje ekipe u Premijer ligi, veoma važnom susretu.

Ono što smo zaboravili kazati na početku prenosa jeste da Visočane sa tribina bodri oko 200 navijača, u čemu zaslugu ima i uprava visočkog tima koja je obezbijedila prevoz za ove navijače, kako bi mogli bodriti svoj tim do pobjede u ovoj utakmici.

Na startu drugog dijela precizan je izuzetni Grujić, koji je odigrao sjajno i u prethodnim utakmicama, a sa svojim četvrtim golom na ovoj utakmici dovodi Visočane na samo jedan gol zaostatka.

Trenutni rezultat glasi 15:14.

Analiza prvog poluvremena: Prvih 30 minuta igre u dvorani na Mojmilu, u utakmici između sarajevske Bosne i visočke Bosne Centrotrans, donijelo je mnogo uzbuđenja u ovom rukometnom spektaklu. Utakmicu su bolje otvorili Visočani, koji sa serijom pogodaka dolaze do velike početne prednosti i ostavljaju svoje protivnike na čak šest golova zaostatka u pojedinim trenucima utakmice. Ipak, takva situacija potrajala je svega do polovine prvog dijela utakmice, kada i domaći rukometaši počinju da igraju dobar rukomet, koji ih dovodi do povratka u utakmicu, koji im donosi psihološki vjetar u leđa, ali i preokret zbog kojeg završavaju poluvrijeme pri prednosti od dva gola. Krajnji rezultat prvog dijela utakmice glasi 15:13, te će Visočani morati pronaći neka nova rješenja u drugom dijelu utakmice, ukoliko žele stići do pobjede.

Glavni faktori koji su utjecali na loš rezultat u drugom dijelu prvog poluvremena kod Visočana bili su nešto lošija odbrana, slaba igra sa igračem više, te dva promašena sedmerca u ključnim trenucima.

U prvih pola sata Žiga, golman Visočana, upisao je svega jednu odbranu, što je dovoljan pokazatelj nešto lošijeg odbrambenog učinka visočkih rukometaša na ovoj utakmici.

Na drugoj strani terena četiri igrača visočkog tima odigrali su veoma dobru utakmicu, pa je tako Burić uspio postići četiri pogotka, Grujić i Spahić po tri pogotka, dok su Skopljak i Ahić dodali dva, odnosno jedan pogodak. Ipak, sve to je nedovoljno za dobar rezultat, te će se u nastavku utakmice i ostali Visočani morati uključiti u golgeterski učinak ekipe, kako bi stigli do pobjede.

Ipak, gledajući ostale gostujuće utakmice visočkog tima ove sezone možemo kazati da ovo i nije tako loš rezultat Visočana u prvom poluvremenu. Do kraja utakmice ostalo je još pola sata igre, te se nadamo da će u drugom dijelu utakmice ovi rukometaši odigrati mnogo bolju utakmicu i da će stići do veoma važne pobjede u ovom susretu.

Stoga, ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, koji će vas do kraja izvještavati o dešavanjima na terenu dvorane na Mojmilu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je i prvih pola sata igre u sportskoj dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu, gdje su se u okviru 27. kola Premijer lige BiH za rukometaše sastale dvije Bosne, sarajevska i visočka. Iako su sjajno otvorili ovu utakmicu, visočki rukometaši su nakon petnaest minuta prvog dijela pogubili konce igre i zapali u blagu golgetersku krizu, što domaći koriste i dolaze do preokreta.

Krajnji rezultat prvog poluvremena ove utakmice glasi 15:13, te će se u nastavku utakmice visočki rukometaši morati mnogo više potruditi ukoliko žele doći do pobjede u ovom susretu, koja bi mogla da znači i ostanak visočkog rukometnog kluba i naredne sezone u društvu najboljih.

28’ – Nova dva gola na ovom susretu, po jednom su precizni i domaći i gostujući rukometaši, te Bosna iz Sarajeva još uvijek drži minimalnu prednost na ovom meču pri rezultatu 14:13. Za Visočane precizan je bio Spahić, koji trećim pogotkom održava Bosnu u normalnom zaostatku.

Dva minuta su ostala do kraja prvog poluvremena.

27’ – Do kraja prvog poluvremena ostalo su još svega tri minuta, a Visočani nakon sedam minuta krize dolaze do svog prvog gola. Ovog puta precizan je bio Grujić, koji je postigao svoj treći gol, ali su i domaći rukometaši precizni postižu novi pogodak za održavanje prednosti, pri rezultatu 13:12.

24’ – Minut nakon izjednačenja domaća ekipa dolazi i do prvog vodstva na ovoj utakmici. Trenutni rezultat glasi 12:11 i definitvno će za drugo poluvrijeme trener Visočana, Zdenko Antović, morati pronaći adekvatnija rješenja kako bi Bosna Centrotrans zaigrala svoju igru i došla do nove, važne pobjede.

23’ – Sedam minuta prije kraja prvog poluvremena domaći rukometaši dolaze do prvog izjednačenja na ovoj utakmici, pri rezultatu 11:11. Sve ovo je dokaz da gledamo sjajan rukometni duel večeras u dvorani na Mojmilu, u kojoj je teško čak i prognozirati pobjednika. Obje ekipe imale su periode od po deset minuta dobre igre, te je trenutni rezultat realan pokazatelj stanja na terenu, iako Visočani imaju malo veće šanse jer pokazuju veću želju na terenu, ali ne uspijevaju realizirati sve svoje prilike.

22’ – Taman kad smo ga pohvalili, nakon sjajnog izvođenja jednog sedmerca, Burić u drugom navratu ne uspijeva pogoditi gol protivnika iz sedmerca. U međuvremenu igrači sarajevske Bosne su uspjeli smanjiti svoj zaostatak ponovo na jedan gol razlike, te trenutni rezultat glasi 10:11.

20’ – Novi pogodak Visočana, ovog puta precizan je bio sjajni Burić iz sedmerca. Ipak i domaći igrači uzvraćaju novim pogotkom, te deset minuta prije kraja poluvremena rezultat glasi 9:11.

19’ – Ipak, veterani Bosne Centrotrans svojim iskustvom donose blagu prevagu i vraćaju Visočane u utrku za pobjedu, nakon kratke golgeterske krize. Ovog puta precizan je bio Ahić, koji je postigao svoj prvi pogodak na ovoj utakmici, za rezultat 8:10.

18’ – U međuvremenu isključenje je zaradio i Imamagić u redovima visočke Bosne Centrotrans, te će obje ekipe ponovo biti igrački izjednačene u narednim minutama. Ipak, domaći rukometaši uspijevaju iskoristiti nespretnost Visočana u ovim trenucima te su smanjili svoj zaostatak na svega jedan gol, postigavši brza dva gola u posljednjoj minuti.

Na drugoj strani, nakon sjajnog starta utakmice, Visočani već šest minuta ne uspijevaju postići pogodak, što je oznaka blage psihološke krize u redovima visočke ekipe.

17’ – Minut odmora koji su tražili Visočani koštao je domaće igrače psihološke prednosti, te su ostali bez jednog igrača, stoga će Visočani imati blagu terensku prednost u naredne dvije minute.

16’ – Nakon izuzetno dobrog perioda igre u prvih deset minuta utakmice, Visočani su počeli praviti greške na terenu te ih je koštalo smanjenja prednosti i isključenje Čabaravdića. Takvu situaciju iskoristili su mudro i domaći igrači koji uspijevaju smanjiti svoj zaostatak, te trenutni rezultat glasi 6:9.

Trener visočke ekipe, Zdenko Antović, ne želi ništa prepustiti slučaju u ovoj veoma važnoj utakmici te traži time-out kako bi smirio svoju ekipu.

15’ – Domaći su iskoristili manjak jednog Visočanina na terenu, te su postigli dva brza pogotka, za trenutni rezultat koji glasi 5:9

13’ – Visočani će u naredne dvije minute igrati sa igračem manje, a u takvu poziciju dovelo ih je isključenje Čabaravdića, nakon čega domaća ekipa pogađa iz sedmerca za 3:8.

Ipak, sjajna je ekipa iz Visokog i sa igračem manje, te Burić pogađa za rezultat 3:9.

11’ – Prvih deset minuta utakmice, u kojima je dominirala gostujuća ekipa iz Visokog, je iza nas. U međuvremenu pogotke su postigli i gosti i domaći rukometaši te trenutni rezultat glasi 2:8, a za Visočane precizan je bio Grujić.

9’ – Nastavljaju Visočani rešetati gol domaće ekipe, koja već šest minuta nije uspjela uputiti precizan šut na gol gostiju. U međuvremenu Skopljak je još jednom bio u prilici da postigne pogodak, što je i učinio povećavši pritom prednost svog tima. Ovog puta to je učinio iz prvog sedmerca na utakmici, te rezultat glasi 1:7.

8’ – Čak ni minuta odmora nije bila dovoljna da se sabere rasejana domaća ekipa, te odmah po završetku utakmice gosti postižu novi pogodak. Ovaj put precizan je bio Burić, koji dovodi Bosnu Centrotrans u najveću prednost pri rezultatu 1:6.

7’ – Sjajan start visočkih rukometaša, koji na oba kraja terena igraju veoma dobar rukomet. Domaći rukometaši već četiri minute nisu uspjeli pogoditi gol visočke ekipe, što dovoljno govori o sjajnoj odbrani Visočana, a na drugoj strani su Grujić, Skopljak i Burić bili po jednom precizni za veliko rano vodstvo Bosne Centrotrans pri trenutnom rezultatu koji glasi 1:5.

Sve to nagnalo je trenera domaćeg tima da traži time-out, kako bi malo doveo u red rasejanu ekipu sarajevske Bosne.

3’ – Mladi Spahić u redovima visočkog tima je sjajno otvorio utakmicu te je postigao dva gola na startu same utakmice, za prvo vodstvo gostujućeg tima. U međuvremenu i rukometaši sarajevskog tima su uspjeli pogoditi jednom, te trenutni rezultat glasi 1:2.

Prije nekoliko trenutaka na parketu dvorane “Ramiz Salčin” na Mojmilu u Sarajevu počela je utakmica 27. kola Premijer lige BiH, između ekipa RK Bosna (S) i RK Bosna Centrotrans. Veoma važna utakmica za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova BiH je pred nama, te nas očekuje veoma zanimljiv duel dva rivala.

Na večerašnjoj utakmici u sastavu visočkog tima neće biti Limo i Buljina, koji su odsutni, ali je u sastav došao još jedan veteran, Hadžić, koji još obnaša i funkciju trenera golmana u klubu.

Narednih sat vremena, uvjereni smo, uživat ćemo u vrhunskom rukometu, stoga ostanite uz portal Visoko.co.ba.

____________________________________________________

Četiri kola ostala su do završetka Premijer lige BiH za rukometaše, u okviru koje se takmiči i visočki rukometni kolektiv Bosna Centrotrans. Klub sa dugom tradicijom, iskusnim trenerom i mladim igračima na pragu je ispunjenja svog ovosezonskog cilja – opstanka u društvu najboljih rukometnih klubova BiH, a od tog cilja dijeli ih svega nekoliko utakmica.

Ipak, iako teoretski visočki rukometaši imaju najbolje šanse za opstanak, u odnosu na direktne konkurente iz kruga ekipa koje se bore za ostvarenje tog cilja, kako bi i matematički rješili sve dileme članovi RK Bosna Centrotrans morat će proći kroz nekoliko teških utakmica protiv izrazito nezgodnih rivala. Baš jedna takva utakmica je i večeras pred visočkim rukometašima, te nakon sjajnih rezultata u posljednje četiri utakmice Visočani večeras idu na megdan starom rivalu, ekipi sarajevske Bosne, koja je također u krugu ekipa koje se bore za opstanak u Premijer ligi BiH.

Kako već rekosmo, Visočani su u protekla četiri kola napravili veoma povoljne rezultate, te su pobijedili tri puta, dva puta kod kuće, te jednom za zelenim stolom protiv ekipe Igmana koja je odustala od daljeg takmičenja. Četvrti rezultat, koji ih je spriječio od ostvarivanja maksimalnog učinka u protekla četiri kola, bio je remi protiv ekipe Gračanice u gostima, no poznavajući igru mlade visočke ekipe na gostujućim terenima ove sezone to je izuzetno povoljan rezultat za izabranike trenera Antovića. U krajnjoj instanci to bi mogle biti i odlučujuće utakmice u kojima su Visočani ostvarili povoljne rezultate, ukoliko sa dobrim partijama nastave i u posljednja četiri kola.

U ostatku sezone rukometaši Bosne Centrotrans igrali su čas odlično, čas loše, od sjaja do očaja i natrag, te ih je sve to dovelo do izuzetno povoljnog osmog mjesta na tabeli, koje dijele sa ekipom Zrinjskog, uz ostvarenih 35 bodova. Obje ove ekipe imaju identičan učinak od 11 pobjeda, 13 poraza i 2 remija, s tim da je visočka Bosna Centrotrans u povoljnijem položaju zbog boljeg međusobnog skora, ali u pretpostljednjem, 29. kolu Premijer lige nas očekuje duel ova dva direktna rivala koji bi mogao riješiti mnogo dilema oba kluba, kada je riječ o opstanku u ligi.

S druge strane, nakon izuzetno lošeg starta zbog teške finansijske situacije u kojoj se klub nalazi, igrači sarajevske Bosne uspjeli su postići solidan rezultat s obzirom na situaciju u klub. Rukometaši iz Sarajeva tako su u 26 odigranih mečeva upisali 29 bodova, sa 9 pobjeda, 15 poraza i 2 remija. Takav rezultat doveo je Sarajlije sa dna tabele na granicu za opstanak, što će biti dodatni motiv da ostvare povoljan rezultat na večerašnjoj utakmici.

Podsjetit ćemo naše čitaoce da su u prvom dijelu sezone, u međusobnom duelu ove dvije ekipe koji se igrao u Visokom, bolji rezultat izvukli igrači sarajevske Bosne, pobijedivši sa 28:31. Ipak, to nije razlog da Visočani večeras, ukoliko se budu borili kao u prethodnim utakmicama, ne očekuju pobjedu protiv svog protivnika.

Sve u svemu, pred nama je izuzetno zanimljiva utakmica 27. kola Premijer lige BiH, u kojoj se od 17:30 sati u dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu sastaju ekipe RK Bosna (S) i RK Bosna Centrotrans. Obje ove ekipe imaju itekakav motiv da pobijede u ovoj utakmici i priđu na korak bliže opstanku u društvu najboljih rukometnih klubova BiH što nas, pored starog rivalstva ova dva kluba, dovodi pred veoma zanimljivu utakmicu. Također, bit će veoma zanimljiv i duel Balte, koji je prvi dio sezone igrao u visočkom klubu, kao i Travančića, koji potiče iz visočke škole rukometa, a koji će večeras morati igrati protiv svojih kolega iz bivšeg kluba.

Sa vama će, kao i tokom cijele sezone, od 17:30 sati biti komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a redakcija portala Visoko.co.ba vam donosi tekstualni prenos uživo utakmice sa Mojmila, što je razlog da za nekih sat vremena budete uz vaše tablete, mobitele i računare, te pratite prenos ove izuzetno zanimljive utakmice.