SportOstali sportoviOdbojkaši BiH protiv Mađarske ostvarili pobjedu nakon osam godina

Odbojkaši BiH protiv Mađarske ostvarili pobjedu nakon osam godina

Odbojkaška reprezentacija BiH je u okviru 3.kola CEV Evropske srebrene lige u Kaknju savladala selekciju Mađarske sa 3:1 u setovima i tako se ovoj reprezentaciji revanširala za poraz u prvom kolu, kada je rezultat bio isti. U ovom meču je naša reprezentacija dominirala u prvom setu i riješila ga u svoju korist sa 25:14. U drugom su Mađari uzvratili sa 20:25, ali u trećem opet bolja igra BiH pa je drugi set osvojen sa 25:17. Najveća borba je viđena u četvrtom setu koji naš odbojkaši rješavaju u svoju korist sa 25:22 i slave istorijsku pobjedu, prvu nakon čak osam godina. Najbolji u redovima našeg tima je bio Adi Osmanović, koji je zabilježio 20 poena. U narednom kolu BiH 9.juna gostuje kod Austrije, koja je u drugom kolu u Kaknju slavila sa 3:0.