SportRukometOdigrane prve utakmice osmine finala rukometnog Kupa BiH

Odigrane prve utakmice osmine finala rukometnog Kupa BiH

Večeras su odigrane prve utakmice osmine finala Kupa BiH, a pobjede su upisale ekipe Borca, Vogošće, visočke Bosne, Zrinjskog, Drine i Slobode. Borac je bio bolji od Konjuha iz Živinica s rezultatom 33:29, te tako s prednošću od 4 gola putuje na revanš u Živinice.

Utakmicu su bolje otvorili gosti i imali prednost sve do osme minute kada je rezultat poravnat (5:5). Brzom igrom i golovima iz kontra napada Banjalučani u naredna dva minuta prave seriju 3-0 i ponovo vode, 8:5. Rukometaši Konjuha koriste isključenje Stefana Miljkovića i u 13. minutu ponovo izjednačavaju rezultat, 8:8.

Odmah uzvraćaju crveno-plavi i ponovo prelaze u prednost koju su zadržali sve do kraja prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 18:15. U nastavku smo vidjeli na momente nervoznu igru velik broj tehničkih grešaka. U 53. minutu gosti iz Živinica prilaze na samo dva gola zaostatka, što je bio znak Mirku Mikiću da zatraži minut odmora, nakon kojeg Dejan Unčanin postiže pogodak za 28:25. Do kraja susreta “crveno-plavi” uspjeli su povećati prednost i zasluženo slaviti s 33:29.

Prvi strijelac meča bio je kapiten Borca m:tel, Đorđe Ćelić, sa devet golova, dok su na drugoj strani Marčeta i Husić postigli po osam pogodaka. Revanš utakmica na programu je za sedam dana u Živinicama. Vogošća je u jako neizvjesnom susretu savladala Slaviju, a konačan rezultat je glasio 28:27. Domaći tim je bio efikasniji u prvom poluvremenu, a na odmor odlaze s prednošću 15:12. U drugom dijelu Vogošća je zaigrala bolje i preokrenula rezultat, te slavila 28:27. Tarik Alibegović je postigao čak 13 pogodaka, dok je Benjamin Čičkušić bio najučinkovitiji u pobjedničkom timu sa šest pogodaka. Revanš u Vogošći je se igra 5. decembra.