SportKošarkaOdličan debi Nurkića za Portland

Odličan debi Nurkića za Portland

Jusuf Nurkić, reprezentativac Bosne i Hercegovine, imao je odličan debi za Portland, iako je s novom ekipom odradio samo jedan trening. Ubacio je 13 poena u porazu Portlanda od Utaha na gostovanju (111:88). Portland je poveo na početku utakmice, ali je Utah odmah preokrenula i držala je vodstvo sve do početka treće četvrtine, ali je Portland imao prednost samo kratko. Utah se odlijepila veoma brzo i do kraja je došla do veoma ubjedljive pobjede (111:88).
Nurkić je odigrao nešto više od 21 minute u debiju, a u tom periodu ubacio je 13 poena. Imao je put iz igre 5/5, dok je sa linije slobodnih bacanja imao učinak 4/5. Tome je dodao sedam skokova, asistenciju i tri ukradene lopte.
Utah su do pobjede vodili Hayward sa 22 poena, te Hill sa 19 i Ingles sa 18. Najefikasniji u redovima Portlanda bio je McCollum sa 18 poena.