ZDKSportOdličan rezultat Zeničanina, Farisa Čunjala, na šahovskom turniru u Konjicu

Odličan rezultat Zeničanina, Farisa Čunjala, na šahovskom turniru u Konjicu

Mladi Zeničanin Faris Čunjalo nastupio je 7. Međunarodnom rejting šahovskom turniru „7. KONJIC OPEN 2018“, osvojio je samo pola poena manje od pobjednika turnira, FM Milana Miljkovića, koji je sakupio 5,5 poena u sedam kola. Faris se plasirao na deveto mjesto sa 5,0 poena kao i drugoplasirani FM Lazar Stavnjak, ali sa nešto slabijim dodatnim kriterijima. Organizator turnira bio je Šahovski klub „Igman“ Konjic, a igralo se u periodu od 01. do 04.marta 2018.godine u Motelu „Konjic“.

Nastupilo je 75 šahista i šahistkinja iz BiH, Crne Gore, Srbije, Albanije, Finske i Turske, među kojima je bilo tri FIDE majstora (FM), jedan Internacionalni (IM) i tri majstorska kandidata/kinje (CM/WCM). Pravo sudjelovanja su imali igračice i igrači iz Bosne i Hercegovine i inostranstva sa rejtingom 2300 ELO ili ispod. Sistem takmičenja bio je Švicarski, 7 kola FIDE-varijanta, zajednički turnir za igračice i igrače. Tempo igre bio 90 minuta po igraču uz dodatak od 30 sekundi za svaki odigrani potez. Turnir će biti registrovan kod FIDE, nagradni fond je iznosio 3.180 KM, a od toga za redovne nagrade izdvojeno je 1.850 KM za 10 prvoplasiranih šahista.

Direktor turnira bio je mr. Sulejman Mulić, glavni sudija IA Mirza Miralem, a sudije Zeničanin NA Belmir Miskić i NA Omer Faladžić.