SportNogometOlimpic i Široki Brijeg u finalu Kupa BiH

Olimpic i Široki Brijeg u finalu Kupa BiH

Nakon Olimpica, i nogometaši Širokog Brijega plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su večeras na “Pecari” pobijedili banjalučki Borac sa 2:1. Minimalna pobjeda Širokom je bila dovoljna za plasman u finale, s obzirom na to da je prvi meč u Banjoj Luci završen bez golova.

Široki Brijeg poveo je u 30. minuti golom Wagnera, a na 1:1 izjednačio je Ilić u 36. minuti.

Pobjedu Širokobriježanima donio je Wagner u 84. minuti.

Široki će u finalu igrati protiv Olimpica, koji je u polufinalu pobijedio Zrinjski u Mostaru, boljim izvođenjem jedanaesteraca. Rezultat u oba polufinalna duela između ta dva tima bio je neriješen 0:0.