SportSkijanjeOlssonu paralelni veleslalom u Alta Badiji

Olssonu paralelni veleslalom u Alta Badiji

Šveđanin Matts Olsson pobjednik je paralelnog veslaloma Svjetskog kupa održanog u ponedjeljak u talijanskoj Alta Badiji. Šveđanin je na putu do svog prvog slavlja u Svjetskom kupu pobijedio Rusa Aleksandra Andrijenka, potom je u osmini finala slavio protiv Austrijanca Stefana Brennsteinera, u četvrtfinalu je bio bolji od hrvatskog skijaša Filipa Zubčića, u polufinalu od Austrijanca Marcela Hirchera, a u finalu je pobijedio Norvežanina Henrika Kristoffersena s tri stotinke sekunde boljim vremenom, prenosi Hina. Olssonu je ovo bila prva pobjeda u karijeri, a do sada je u Svjetskom kupu imao tek dva postolja i to oba u veleslalomu. U siječnju ove godine u Garmisch-Partenkirchenu je bio drugi, dok je u ožujku u Kranjskoj Gori osvojio treće mjesto. U borbi za 3. mjesto Austrijanac Marcel Hirscher je bio bolji od Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea s osam stotinki sekunde boljim vremenom. Paralelni veleslalom u Alta Badiji vozi se od 2015. Na uvodnom natjecanju slavio je Norvežanin Kjetil Jansrud, a lani je pobjednik bio Francuz Cyprien Sarrazin. U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Kristoffersen sa 445 bodova, drugi je Hirscher sa 434 boda, a treći je Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 374 boda. U poretku veleslaloma vodi Hirscher sa 320 bodova ispred Kristoffersena sa 285 bodova, a teći je Olsson sa 198 bodova.