SportKošarkaOlympiacos izjednačio protiv Žalgirisa

Olympiacos izjednačio protiv Žalgirisa

Košarkaši Olympiakosa poravnali su rezultat u play-offu Eurolige protiv Žalgirisa pobjedom rezultatom 79:68. Ove sezone sjajni Žalgiris ipak nije mogao i do drugog trijumfa nad trofejnim rivalom, a danas je susret ponovo bio vrlo interesantan. Prvi dio igre pripao je Olympiakosu koji je na poluvrijeme otišao sa plusem od devet poena, ali se to sve promijenilo u trećoj dionici kada su Pangos i družina preuzeli vodstvo odličnom igrom u odbrani. No, sve se to mijenja u posljednjoj četvrtini koju su Grci dobili rezultatom 25:14 i tako dvocifrenom razlikom ostvarili važan trijumf. Jamel McLean sa 21, te Vassilis Spanoulis sa 17 poena su vodili Olympiakos do trijumfa, dok je u gostiujućem timu Brandon Davies bio najraspoloženiji sa 20 ubačenih koševa.