SportOlympiacos napravio veliko iznenađenje, uloge favorita opravdali Anadolu Efes, Real Madrid i...

Olympiacos napravio veliko iznenađenje, uloge favorita opravdali Anadolu Efes, Real Madrid i Baskonia

Odigrane su četiri utakmice 24. kola košarkaške Eurolige, a Olympaicos je napravio iznenađenje na svom terenu savladavši CSKA, dok su Anadolu Efes, Real Madrid i Baskonia opravdali uloge favorita.

Anadolu Efes opravdao je ulogu favorita i savladao Žalgiris na svom parketu (96:91). Gotovo tokom cijele prve i treće četvrtine ekipa iz Kaunasa je imala prednost. Domaći su preokrenuli u četvrtoj dionici, nakon čega je Žalgiris u nekoliko navrata smanjivao zaostatak na tri poena, ali to je bilo sve što su uspjeli uraditi.

Najzaslužniji za trijumf Efesa bili su Larkin, koji je ubacio 25 poena, te Micić sa tri poena manje. Simon i Pleiss su dodali po 15 poena u pobjedničkom timu. LeDay je kod Žalgirisa ubacio 22 poena, dok je Rivers dodao 21.

Real Mladrid je na gostovanju bio bolji od berlinske Albe (97:103). Španski klub je u prvoj četvrtini imao 23 poena prednosti, a to je u nastavku uspio ispustiti. Krajem treće dionice ponovo je došao u prednost, koju je uspio sačuvati do kraja, iako se i ona bila počela topiti.

Fantastični su bili Carroll i Randolph koji su ubacili po 27 poena, a Taylor je dodao 13. U poraženoj ekipi Giedraitis je ubacio 17 poena, a pratio ga je Eriksson sa 12.

Olympiacos je priredio veliko iznenađenje u Grčkoj savladavši CSKA iz Moskve (72:59). Većinom utakmice grčki klub je imao prednost, a na kraju trećeg perioda došli su do značajnog vodstva sa 16 poena razlike. U posljednjih deset minuta Olympiacos nije dozvolio ni u jednom trenutku da mu CSKA zaprijeti i tako je došao do velikog trijumfa.

Papanikolaou je u pobjedničkom timu ubacio 19 poena, dok je Rubit dodao 12, a Milutinov 11. James je bio najefikasniji kod gostiju, ali i na utakmici, sa 20 poena, dok ga je pratio Hilliard sa 11.

Baskonia je očekivano savladala Asvel sa 79:65. Gosti su samo u tri navrata na utakmici uspjeli poravnati i to je bilo sve što su uspjeli napraviti. Shengelia je vodio domaće do trijumfa sa 15 poena, a po 12 su dodali Dragić i Shields. Kod gostiju dvocifren je bio samo Payne Adreian.