SportNogometOrigi donio bodove Liverpoolu, Salah se povrijedio

Origi donio bodove Liverpoolu, Salah se povrijedio

Liverpool je u dramatičnoj utakmici na St. James Parku došao do pobjede protiv Newcastlea (2:3), te tako ostao u trci za titulu prvaka Engleske sa Manchester Cityjem. Sve je dobro krenulo za Liverpool kada je u 14. minuti Virgil Van Dijk pogodio za 0:1. Ipak, sedam minuta poslije Newcastle je došao do izjednačenja, a pogodio je Christian Atsu. Golijada se nastavila u 28. minuti kada je Mohamed Salah ponovo doveo Redse u prednost. Do kraja prvog poluvremena Liverpool je imao još jednu veliku šansu preko Manea, no rezultat se nije mijenjao.

Početkom drugog dijela zaprijetio je Daniel Sturridge, a u 54. minuti viđeno je novo izjednačenje. Salomon Rondon je pogodio za 2:2. Nije bilo velikih šansi, a onda je viđena šokantna scena. Salah je dobio težak udarac kada su na njega naletjeli golman Martin Dubravka i štoper Jamaal Lascelles i ostao je nepomično ležati, te je u suzama na nosilima iznesen sa terena. Njega je zamijenio Divock Origi, koji je u 86. minuti udarcem glavom donio Liverpoolu prednost i tako tim sa Anfielda ostavio u trci za titulu.