Naslovnica Sport Košarka Orlovi propus...

Orlovi propustili priliku, Banovići izborili peti meč

10

U okviru četvrtog meča finalne serije RMU Banovići su pobijedili Orlove u Banjoj Luci rezultatom 57:68. Ovom pobjedom Banovići su zakazili meč u kojem mogu da odbrane titulu u Banovićima. Najveću prednost stekli su u prvoj četvrtini utakmice koja je završila 13:24 u korist Banovića, ali su Orlovi fantastičnom trećom četvrtinom (16:9) vratili utakmicu u egal, ali na kraju nisu uspjeli da slave pobjedu. Najbolja u redovima pobjednika bila je Maja Ščekić sa 14 poena i pet asistencija. Njoj su najviše pomogle Nikolina Zubac i Latinka Dušanića sa po 12 odnosno 11 poena. Zubac je uhvatila i šest skokova. U redovima Orlova najbolja je bila Vida Emese sa 18 poena i 12 uhvaćenih skokova. Nju su ispratile Dragana Domužin sa 16 poena, 7 skokova i pet asistencija, te Milica Zeljković sa 13 poena.