SportNogometOslabljeni PSG bez problema slavio na Old Traffordu

Oslabljeni PSG bez problema slavio na Old Traffordu

Fudbaleri Paris Saint Germaina došli su do velike prednosti nakon prvog meča osmine finala Lige prvaka. Parižani su ostvarili pobjedu rezultatom 2:0 protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu i tako zakoračili među osam najboljih. Gosti su u Mančester stigli bez dvojice vrlo važnih igrača, Neymara i Edinsona Cavanija, ali to im nije predstavljalo problem da dođu do impresivnog trijumfa. Prvi je zaprijetio Angel Di Maria, ali je njegov silovit šut prešao preko gola. Odgovorio je i United šansama preko Paula Pogbe i Marcusa Rashforda, ali nije bilo promjene početnog rezultata. Bez golova otišlo se na odmor, a onda u nastavku sjajna igra gostiju. U 52. minuti David de Gea krajnjim naporima spašava šut Kyliana Mbappea i šalje loptu u korner. No, nakon kornera gosti su poveli. Angel Di Maria je namjestio gol Presnelu Kimpembeu kojem nije bilo teško da pogodi. Strasti se nisu stišale nakon prvog gola, a gosti su došli i do drugog. Ponovo sjajna asistencija Di Marije, a ovaj put pogađa Mbappe. Mbappe je mogao još jednom do gola, ali je pokušao da lobuje De Geu, što je španski golman uspio da zaustavi odličnim čitanjem. Nastavile su se šanse za goste, ali je De Gea spasio i veće katastrofe svoj tim. Do kraja nije bilo promjene rezultata, iako je bilo prilika, pretežno pred domaćim golom, tako da Parižani imaju veliku prednost pred revanš na Parku prinčeva. Važno je napomenuti da je Danielle Orsato dao drugi žuti karton u 89. minuti Paulu Pogbi koji neće imati pravo nastupa u revanšu.