SportPapis Cisse i družina razbili velikana, Galata strahuje za Evropu

Papis Cisse i družina razbili velikana, Galata strahuje za Evropu

Galatasaray je večeras vezao sedmu utakmicu bez pobjede u šampionatu turske. Davno je Galata ispala iz igre za titulu, a sada joj visi i izlazak u Evropu.

Večeras je raspucani Alanyaspor predvođen nekadašnjom zvijezdom Newcastlea, veteranom Papisom Dembom Cisseom (35) na svom terenu razbio Galatasaray u meču 31. kola turske Super lige.

Konačni rezultat je glasio 4:1, za Galatu je to bio drugi vezani poraz, i sada Alanyaspor ima samo jedan bod manje (51) u odnosu na večerašnjeg protivnika koji se grčevito drži za četvrtu poziciju, posljednju poziciju koja vodi u Evropu.

A Galata bi bez četvrte pozicije mogla ostati već sutra kada Bešiktaš (50 bodova) igra svoj meč 31. kola. Inače, nakon što se kompletira ovo kolo, do kraja sezone turske Super lige će svim timovima ostati po tri utakmice.

Alaynaspor je večeras poveo preko Cissea u 43. minuti, da bi Senegalac iskoristio lošu reakciju zadnje linije odbrane gostiju, sjajno istrčao i u sudijskoj nadoknadi prvog dijela povisio na 2:0.

Samo koji trenutak kasnije je, međutim, Galata preko Buyuka smanjila na 2:1.

Međutim, u nastavku gosti ne uspijevaju postići gol, dok Alanyaspor to radi dva puta. Prvo je Bakasetas u 89. minuti povisio na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Pektemek u posljednjim trenucima meča.

Sjajni Alaynaspor je, podsjetimo, nedavno izborio finale Kupa Turske u kojem će za trofej igrati protiv Trabzonspora.