SportPellegrini odveo Romu na megdan Juventusu

Pellegrini odveo Romu na megdan Juventusu

Fudbaleri Rome plasirali su se u četvrtfinale Italijanskog kupa nakon što su kao gosti pobijedili Parmu rezultatom 0:2.
Vučica je dominirala veći dio meča, stvarala je šanse, a nagrada za dobru igru stigla je u 49. minuti. Nakon lijepe kombinacije sa Nikolom Kalinićem mladi Lorenzo Pellegrini je odmjerenim udarcem postigao efektan gol za 0:1.

Do kraja su Rimljani potvrdili prolaz drugim golom Pellegrinija koji je iskoristio dosuđeni jedanaesterac u 76. minuti za konačnih 0:2.

Edin Džeko nije igrao u ovome susretu jer je prošle sezone protiv Fiorentine zaradio crveni karton. Suspendovan je na dvije utakmice, što znači da neće igrati ni protiv Juventusa.