SportPenal lutrija u Džedi, dobitnik je Real!

Penal lutrija u Džedi, dobitnik je Real!

Real Madrid osvojio je španski Superkup nakon što je u finalu bio bolji od Atletico Madrida u izvođenju penala. Susret na stadionu King Abdullah Sports City u Džedi završen je bez golova i nakon produžetaka, a onda je uslijedila penal serija u kojoj je Kraljevski klub bio bolji sa 4:1.
Joao Felix je u 15. minuti šutirao pored lijeve stative, a nedugo nakon toga Alvaro Morata je pao u šesnaestercu Real Madrida, ali sudija je samo odmahnuo na prigovore igrača Atletico Madrida. Pokušao je i Thomas u 20. minuti. Uslijedio je mirniji period igre, a onda je u 44. minuti Casemiro šutirao glavom preko gola, nakon što je Toni Kroos uputio centaršut iz kornera.

Na početku drugog dijela zaprijetio je prvi Real preko Luke Jovića. Federico Valverde je imao veliku šansu u 67. minuti kada je šutirao malo pored gola. Do kraja regularnih 90 minuta Morata je imao šansu za Jorgandžije, a Rodrygo za Kraljevski klub, međutim rezultat se nije mijenjao.

Uslijedili su produžeci, a Victor Vitolo je pokušao u 93. minuti kada je odlično odbranio Thibaut Courtois. To je bila najbolja prilika u prvom produžetku. U drugom Rodrygo je propustio dobru priliku, a onda je u 115. minuti Valverde dobio crveni karton. Angel Correa je pokušao u 118., a u 120. minuti Thibaut Courtois je odbranio istom fudbaleru.

Nakon što nije bilo pogodaka u produžecima, uslijedili su penali. U prve dvije serije promašili su Saul i Thomas za Jorgandžije, a na drugoj strani pogađali su Carvajal, Rodrygo, Modrić i Ramos, što je bilo dovoljno za pobjedu od 4:1. Za Atletico s bijele tačke pogodio je samo Trippier.