ZDKSportPeta pobjeda košarkaša Čelika u prvenstvu

Peta pobjeda košarkaša Čelika u prvenstvu

Košarkaši Čelika, u okviru 8. kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Iskra iz Bugojna. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici. Pobjedu su zabilježili domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Iskra 84:80 (19:20), (29:16), (17:23), (19:21);

Sudije su bile: Glavni sudija Senad Durmić, sudija 1 Alem Gasal, sudija 2 Nedim Smajlović, komesar Damir Prljača.

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni: Anes Podojak 14, Kerim Varupa 12, Vildan Hodžić 6, Namik Varupa 6, Armin Avdibegović (cap) 14, Muhamed Gak 8, Mirza Keso 10, Denis Halilović 5, Adi Bambur 4, Imran Porča 3, Kenan Fajković, Eldar Abazović 2. (Trener Edin Varupa, pomoćni trener Bojan Stevanović);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 14, Anes Podojak 14, Kerim Varupa 12, Mirza Keso 10 p.;

Najviše koševa za Iskru postigli su: Meris Bečirović 22 poena + 13 skokova + 11 osvojenih lopti, Aldin Pandžo 22, Boris Brečić 18 poena;

Prvu dionicu bolje su odigrali gosti iz Bugojna i imali su vođsvo kroz cijelu dionicu i do + 6 poena (7:13), a završilo je vođstvom Iskre sa 19:20.

Odmah na početku druge dionice domaći su preokrenuli rezultat u svoju korist i imali stalno vođstvo, koje se postepeno povećavalo do poluvremena na + 12 poena (48:36), što je i rezultat prvog poluvremena. Ističemo najefikasnijeg igrača kod Čelika u prvom poluvremenu, a to je mladi Anes Podojak sa 11 poena, od toga 3 trojke od 4 pokušaja. Ovu dionicu domaći su dobili sa 29:16.

U trećoj dionici domaći održavaju prednost, koja ide i do + 15 poena (61:46), na 3,30 minuta do kraja treće dionice. U finišu dionice gosti smanjuju prednost domaćih serijom od 10:0 od rezultata 62:49, na 62:59, a treća dionica završava sa rezultatom 17:23 za goste, odnosno nakon tri četvrtine utakmice rezultat je 65:59 za Čelik.

Gosti iz Bugojna smanjuju prednost domaćih u zadnjoj dionici na samo – 2 poena (67:65) i (71:69) ali domaći u sjajnom finišu pronalaze novu snagu da se „odlijepe“ na + 11 poena 81:70. Košarkaši Iskre, u zadnje dvije minute, uspjevaju samo da ublaže ovaj poraz, a konačan rezultat je 84:80 za Čelik.

Svi košarkaši Čelika u rosteru dobili su priliku da nastupe u ovom meču.

Ovo je peta pobjeda košarkaša Čelika, uz tri poraza, u ovom prvenstvu.