SportKošarkaPhiladelphia eliminisala Brooklyn iz play-offa, sudije isključile Džanana Musu

Philadelphia eliminisala Brooklyn iz play-offa, sudije isključile Džanana Musu

Košarkaši Philadelphije kompletirali su listu učesnika polufinala Istočne konferencije NBA lige. Sixersi su u petoj utakmici prve runde doigravanja ubjedljivo savladali Brooklyn Netse 122:100 i ukupnim rezultatom 4-1 zakazali polufinalne duele sa Torontom, koji je identičnim rezultatom završio večeras seriju sa Orlandom.

Ekipa iz Pensilvanije odlično je počela duel sa Netsima i na polovini prve četvrtine na semaforu je pisalo 14:0. Gostima ništa nije polazilo za rukom za razliku od igrača trenera Bretta Browna i Sixersi su na poluvrijeme otišli sa ogromnom prednošću – 60:31.

Domaći tim je u trećoj četvrtini konstantno održavao više od 30 poena prednosti, dok su Netsi u posljednjoj dionici iskoristili izlazak iz igre standardnih prvotimaca Sixersa i koliko-toliko ublažili poraz.

Na minut i 50 sekundi prije kraja sukobili su se Jonah Bolden i Rodions Kurucs. Bolden je udario blokadu protivničkom košarkašu, a onda su im se ruke ‘ukrstile’. Došlo je do guranja i verbalne rasprave, a utisak je da je Kurucs rukom po licu zakačio Boldena.

Sudije su pregledale snimak i potom u svlačionicu poslale i jednog i drugog, ali i Džanana Musu i Grega Monroea. Dojam je da bh. košarkaš nije zaslužio isključenje, ali arbitri su procijenili da je i on sudjelovao u naguravanju koje je nastalo tokom meteža.

Musa je večeras proveo četiri i po minute na parketu te za to vrijeme upisao jednu ukradenu loptu (jednom šutirao za trojku, ali nije bio precizan).

Joel Embiid je bio najefikasniji kod domaćih sa 23 poena, uz 13 skokova, Ben Simmons je upisao 13, Tobias Harris 12. Rondae Hollis-Jefferson je postigao 21 poen za Netse, Caris LeVert 18, Kurucs 14.

Philadelphia je prošle godine u drugoj rundi play-offa eliminisana od Bostona rezultatom 4-1.

U drugom polufinalu Istočne konferencije sastat se Milwaukee i Boston.

Na Zapadu, prvi polufinalista postao je Portland. Trojkom Damiana Lillarda u zadnjij sekundi, Trail Blazersi su ostvarili trijumf nad Thunderom od 118:115 i zaključili seriju sa 4-1, iako su mnogi prognozirali da će ispasti u prvoj rundi zbog odsustva povrijeđenog Jusufa Nurkića.

Fantastični Lillard je postigao čak 50 poena u petoj utakmici protiv Oklahome.