SportKošarkaPhoenix izgubio, Teletović dvocifren

Phoenix izgubio, Teletović dvocifren

Košarkaši Golden Statea su sinoć ostvarili i svoj 17.  trijumf u novoj sezoni, kojim su samo nastavili ‘nabijati’ rekord NBA lige. Ovoga puta, pred Warriorsima je stradao Phenox i to sa prilično ubjedljivih 135:116. Golden state je već u prvoj četvrtini domaćem timu postigao 44 poena i time nagovijestio da će biti veoma dobro šuterski raspoložen u sinoćnjoj utakmici. Gosti iz Oaklanda nisu imali ozbiljnijih problema da mirno dođu do pobjede, budući da im se u nastavku utakmice Phoenix ni u jednom trenutku nije rezultatski približio. Najefikasniji igrač susreta bio je nevjerovatni Steph Curry sa 41 postignutim poenom, dok je njegov saigrač Barbosa ubacio 21, a Thompson 15 poena. Mirza Teletović je u dresu poraženog tima pružio još jednu dobru partiju. Naš košarkaš je za 21 minut proveden na parketu postigao 10 poena (3/9 ukupno, 2/5 za tri), čemu je dodao dva skoka i jednu asistenciju.