SportKošarkaPhoenix poražen od Denvera, Teletović postigao tri poena

Phoenix poražen od Denvera, Teletović postigao tri poena

Košarkaši Denver Nuggetsa prekinuli su niz od tri uzastopna poraza pobjedom nad Phoenix Sunsima rezultatom 104:96. Bh. košarkaš Mirza Teletović je za poraženu ekipu postigao tri poena.

Nuggetsi su prikazali odličnu igru u prvoj četvrtini koju su riješili sa 12 poena prednosti, bilo je 33:21. U drugoj četvrtini su bolji bili Sunsi postigavši 29 poena, šest više od Nuggetsa. Ipak, Denver je nakon prvog poluvremena vodio rezultatom 56:50.

Košarkaši Denvera su u drugom poluvremenu čuvali prednost. U trećoj četvrtini su postigli 23 poena, jedan više od Phoenixa. Tako je bilo i u posljednjem periodu igre u kojem su ubacili 25, a Sunsi 24 poena. Na kraju je Denver slavio pobjedu rezultatom 104:96.

Bh. košarkaš Mirza Teletović je bivšem klubu postigao jednu trojku, a odigrao je gotovo 10 minuta. Jusuf Nurkić nije igrao za Nuggetse jer se još uvijek priprema nakon oporavka od operacije koljena.

Najefikasniji u redovivma Denvera Bio je Randy Foye sa 31 poenom, dok je kod Phoenixa 21 poen postigao Brandon Knight.