SportPjanić asistent u porazu Bešiktaša, pobjeda Sheriffa

Pjanić asistent u porazu Bešiktaša, pobjeda Sheriffa

Prvo kolo Lige prvaka bit će kompletirano večeras, a prve utakmice današnjeg programa igrali su Bešiktaš i Borussia Dortmund, te Sheriff Tiraspol i Shakhtar Donetsk.

Bešiktaš je u grupi C u Istanbulu poražen od Borussije Dortmund rezultatom 1:2.

Borussia je došla u vodstvo golom Judea Bellinghama u 20. minuti. Njemačka ekipa je i u nastavku imala nekoliko sjajnih prilika, a jednu od njih je iskoristio Erling Haaland u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena te povećao prednost Borussije na 2:0.

Bešiktaš je do kraja samo uspio smanjiti na 1:2 u četvrtoj minuti sudijske nadoknade golom Francisca Montera koji je odlično pogodio glavnom nakon centaršuta bh. veznjaka Miralema Pjanića.

Sheriff Tiraspol je u grupi D u Tiraspolu iznenađujuće savladao Shakhtar Donetsk rezultatom 2:0. Golove za moldavski klub postigli su Adama Traorea u 16. i Momo Yansane u 62. minuti.

Bh. fudbaler Stjepan Radeljić u dresu Sheriffa u igru je ušao u 85. minuti umjesto Edmunda Addoa.

S početkom u 21 sat na rasporedu su još utakmice: Atletico Madrid – Porto, Club Brugge – Paris Saint-Germain, Inter – Real Madrid, Liverpool – Milan, Manchester City – RB Leipzig i Sporting Lisabon – Ajax.