SportNogometPlay-off Lige prvaka: Crvena zvezda i Salzburg remizirali, PSV slavio u Borisovu

Sinoć su odigrane tri utakmice play-offa za ulazak u grupnu fazu Lige prvaka.
Crvena zvezda je pred praznim tribinama stadiona “Rajko Mitić” u Beogradu dočekala Salzburg, a susret je završen rezultatom 0:0. Gosti iz Austrije su imali veći posjed lopte, ali nisu bili konkretni. S druge strane Zvezda je pokušavala stići do pogotka, ali iz nekoliko dobrih prilika nije uspjela.

BATE je u Borisovu dočekao PSV, a ovaj susret je završen rezultatom 2:3. Tuominen je u 9. minuti doveo domaćina u vodstvo, ali je u 35. Pereiro iz penala poravnao rezultat, a potom je Lozano u 61. pogodio za preokret i vodstvo gostiju iz Eindhovena. Iskusni 37-godišnji Hleb je u 88. minuti pogodio za 2:2, ali je samo minutu kasnije Malen pogodio za pobjedu PSV-a.

Benfica i PAOK su u Lisabonu remizirali odigravši 1:1. Portugalci su poveli u 45+1. minuti kada je Pizzi realizovao penal, ali je Warda u 76. minuti pogodio za konačan rezultat.

Danas se od 21 sat igraju preostali dueli: Ajax Dynamo Kiev, MOL Vidi – AEK i Young Boys – Dinamo Zagreb.

Revanš susreti su na rasporedu iduće sedmice u utorak i srijedu. Pobjednici će ići u grupnu fazu Lige prvaka, a poraženi u grupnu fazu Evropske lige.