SportNogometPobjeda Čelika, remi u Gabeli

Pobjeda Čelika, remi u Gabeli

Odigrane su preostale dvije utakmice 24.kola nogometne Premijer lige BiH. Gošk je u Gabeli dočekao ekipu Željezničara i gosti su poveli golom Ermina Zeca u 31.minuti, ali je domaćin preko Mirsada Ramića izjednačio u 56.minuti i završilo je 1:1. Čelik je na Bilinom polju pobjedio Mladost u komšijskom derbiju sa 1:0. Strijelac jedinog gola je bio Anel Dedić u 31.minuti. Prve četiri utakmice ovog kola su odigrane u subotu. U velikom derbiju je Zrinjski na stadionu Asim Ferhatović savladao Sarajevo sa 1:0. U gradskom rebiju su Tuzla City i Sloboda remizirali 1:1, istim rezultatom je završen duel Zvijezde 09 – Široki Brijeg, a Krupa i Radnik su igrali 2:2. Na tabeli je i dalje Sarajevo na prvom mjestu sa 53 boda, ali sada drugoplasirani Zrinjski ima samo šest bodova manje. Na trećem i četvrtom mjestu su Željezničar i Široki Brijeg sa po 36 bodova. Borbu za opstanak vode Tuzla City koji je deveti sa 25 bodova, Zvijezda 09 ima 24, Gošk 20, a Krupa 18 bodova.