ZDKSportPobjeda košarkašica Čelika u gradskom derbiju protiv Jumpera

Pobjeda košarkašica Čelika u gradskom derbiju protiv Jumpera

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 20 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19). U utakmici trećeg kola bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini gradskom rivalu, ekipi KK Jumper, debitantu u ligi. Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je ekipa Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – KK Jumper  72:53  (13:14), (32:11), (17:11), (10:17);

Utakmicu u Zenici sudili su Nadija Pelja, Esad Pelja i Hasan Bajgorić, delegat Zoran Marković (svi Zenica).

Sastavi ekipa i postignuti poeni:

KŽK Čelik

Nedžla Kovačević (cap) 15, Ajla Selimović 23, Ivana Branzovski 7, Ajša Mulić 9, Amila Husejnović 7, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović 2, Sajra Čaić 3, Emana Pašalić, Sedina Halimić 6. (Trener: Aida Kalušić);

KK Jumper:

Farah Džuherić, Amna Kahrić (cap) 21, Amila Kahriman 14, Suana Bašić 4, Jovana Vuković 7, Edina Dugmanhodžić, Dalila Bilić, Emira Šehić, Arduana Delić 7, Amila Kozica, Berina Krehić, Hana Džuherić (Trener Jasmin Efendić, pom treneri Almir Omerčević i Vedran Kulalić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 23 poena + 12 skokova i Nedžla Kovačević 15 poena + 15 skokova.

Kod Ekipe Jumper najefikasnije su bile Amna Kahrić 21 i Amila Kahriman 14 poena.

VečEras u zeničkoj Areni odigrana je utakmica između gradskih rivala, domaćina Čelika, višestrukog prvaka i osvajača Kupa BiH i „gostiju“ iz ekipe KK Jumper, debitanta u Ligi.

Kroz cijelu prvu dionicu igralo se dosta rastrgano, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a završilo je vođstvom „gostiju“, KK Jumper sa 13:14 uz preciznu Amnu Kahrić sa 10 poena.

U drugoj dionici favorizovana ekipa Čelika je povezala redove, te su ovu dionicu dobile ubjedljivo sa 32:11. Na poluvremenu je 45:25 za Čelik. Treću dionicu ponovo je dobio Čelik sa 17:11, te je na kraju tri četvrtine utakmice rezultat 62:36 (+26) za Čelik. U zadnjoj dionici nastupilo je puno igračica sa manjom minutažom, a ova dionica završila je 10:17 za Jumper, konačan rezultat je 72:53 za Čelik. Dominacija košarkašica Čelika je izražena naročito u skokovima, 48:24 za Čelik.

U ekipi Čelika, ponovo sa double-double učinkom Ajla Selimović 23 poena + 12 skokova i Nedžla Kovačević 15 poena + 15 skokova.

Sve košarkašice iz današnjih rostera ekipa dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

U narednom 4.kolu košarkašice Čelika gostuju kod ekipe Jedinstvo Dženex u Tuzli, dok je ekipa Jumpera domaćin ekipi Orlovi iz Banja Luke.