SportNogometPobjeda Manchester Uniteda, asistencija Sancheza na debiju

Pobjeda Manchester Uniteda, asistencija Sancheza na debiju

Manchester United lagano je ostvario plasman u osminu finala FA Kupa. Crveni đavoli su večeras kao gosti savladali niželigaša Yeovil rezultatom 0:4. Jose Mourinho odlučio je da u ovom duelu od prve minute pruži šansu i novom pojačanju Alexisu Sanchezu. Čileanac je prikazao dobar meč i upisao je prvu asistenciju u dresu novog kluba. Dugo je United lomio neugodnog domaćina. Stvorili su u prvom poluvremenu nekoliko dobrih šansi, ali tek u 41. minuti došli su do gola, a strijelac je Marcus Rashford za prednost Uniteda od 0:1 nakon prvih 45 minuta. Do drugog gola tim iz Manchestera je stigao u 61. minuti. Alexis je uposlio Andera Herreru, a španski fudbaler lagano završava akciju za sigurnu prednost gostiju od 0:2. United je do kraja napravio još nekoliko šansi, a u finišu postižu još dva gola. Prvo je Lingard u 88. minuti pogodio za 0:3, a Romelu Lukaku u nadoknadi postavlja konačnih 0:4.